29 C
Wrocław
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaNieruchomościOsiedle ROBYG Jagodno - zwycięzca konkursu Fasada Roku 2022

Osiedle ROBYG Jagodno – zwycięzca konkursu Fasada Roku 2022

-

Osiedle ROBYG Jagodno, innowacyjny projekt mieszkalny, zdobyło prestiżową nagrodę Fasada Roku 2022 w kategorii „budynek jednorodzinny nowy”. To eleganckie, minimalistyczne osiedle, idealne dla rodzin z dziećmi. Projekt łączy w sobie zalety dużego miasta z atmosferą spokojnej i dynamicznie rozwijającej się dzielnicy.

Multifunkcyjne osiedle ROBYG Jagodno składa się z różnorodnych budynków mieszkalnych, domów szeregowych oraz domów atrialnych. Jego projekt zakłada harmonijne połączenie funkcji mieszkaniowych, rekreacyjnych i usługowych. Osiedle zapewnia mieszkańcom dostęp do podstawowych usług i sklepów, takich jak przedszkole, sklepy, klub fitness i kawiarnie, na terenie samego osiedla.

Na terenie osiedla znajdują się 182 domy atrialne i 22 domy szeregowe. Stanowią one bardziej kameralną i zaciszną część całego kompleksu. Inwestycję podzielono na etapy, natomiast każdy z nich charakteryzuje się indywidualnym stylem i zróżnicowaną strukturą domów.

Projekt ROBYG Jagodno zdobył uznanie jury konkursu „Fasada Roku 2022”. Jury przyznało nagrodę I miejsca w kategorii „budynek jednorodzinny nowy” etapom B, C i D osiedla. Każdy z nagrodzonych etapów tworzy odrębną strukturę mieszkalną. Eleganckie domy szeregowe etapu B zapewniają mieszkańcom prywatność i minimalizm. Natomiast unikatowe dwupoziomowe domy atrialne etapu C i D stanowią nowatorskie rozwiązanie na skalę miasta. Kolory z palety Baumit Life (0019 i 0891) podkreślają charakter domów, doskonale harmonizując z otoczeniem i subtelnie wyrażając różnice w zabudowie.

Koncepcja osiedla opiera się na stopniowej redukcji skali zabudowy i charakteru zamieszkiwania w kierunku terenów zielonych. Z jednej strony taka struktura zapewnia spójność osiedla, a z drugiej gwarantuje kameralną atmosferę w części, gdzie znajdują się domy w zabudowie o charakterze szeregowym i atrialnym – mówi architekt Alicja Miasik z Major Architekci.

Podczas realizacji domów i atriów na osiedlu ROBYG Jagodno zastosowano wysokiej jakości produkty z oferty Baumit, takie jak tynk strukturalny i tynk dekoracyjny, oparte na drobnych piaskach kwarcowych. Ta staranna selekcja materiałów wpłynęła na ostateczny efekt wizualny, który został doceniony przez jury konkursu architektonicznego.

Sukces osiedla ROBYG Jagodno nie kończy się na lokalnym uznaniu. Nagroda Fasada Roku 2022 otwiera drogę do międzynarodowej rywalizacji. Osiedle ROBYG będzie walczyć o tytuł Europejskiej Fasady Roku w ramach Baumit Life Challenge.

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!