27.7 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaBiznesPraca | HR | Kariera | EBOszustwa rekrutacyjne – jak się ustrzec?

Oszustwa rekrutacyjne – jak się ustrzec?

-

W ostatnich latach wzrasta liczba oszustw rekrutacyjnych. Cyberprzestępcy podszywają się pod prawdziwe agencje zatrudnienia lub pracodawców w celu wyłudzenia danych osobowych lub środków finansowych.

Oszuści często tworzą fałszywe ogłoszenia o pracę, które oferują atrakcyjne warunki, takie jak wysokie zarobki, przyspieszona rekrutacja czy brak wymagań. Kontaktują się z kandydatami za pośrednictwem mediów społecznościowych, komunikatorów czy SMS-ów. Używają fikcyjnych nazw agencji rekrutacyjnych i profili na portalach społecznościowych. Wysyłają fałszywe e-maile z załącznikami zawierającymi złośliwe oprogramowanie lub linki do stron internetowych, które mają na celu kradzież danych lub wyłudzenie pieniędzy.

Jak uniknąć zagrożenia?

Oszustw rekrutacyjnych można uniknąć, stosując się do kilku prostych zasad:

  • nie podawaj żadnych danych osobowych ani finansowych osobom, których nie znasz,
  • nie uiszczaj żadnych opłat za usługi rekrutacyjne,
  • bądź ostrożny, jeśli ogłoszenie o pracę jest zbyt atrakcyjne, aby było prawdziwe,
  • sprawdź, czy agencja rekrutacyjna jest wiarygodna.

Gi Group Holding prowadzi kampanię edukacyjną „Nie daj się oszukać #NaRekrutera”, której celem jest podniesienie świadomości Polaków w zakresie bezpiecznego poszukiwania pracy. W ramach kampanii dostępne są materiały informacyjne na stronie internetowej www.narektutera.pl oraz krótkie filmy na temat profesjonalnego przebiegu rekrutacji i możliwych oszustw.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!