18.2 C
Wrocław
niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneOtwarcie ofert w przetargu na budowę odcinków S8

Otwarcie ofert w przetargu na budowę odcinków S8

-

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie trzech odcinków drogi ekspresowej S8.

Wyłonieni wykonawcy będą mieli 39 miesięcy na zrealizowanie zadania z wyłączeniem okresów zimowych. Prace obejmą projektowanie i budowę:

  • dwujezdniowej drogi ekspresowej,
  • obiektów inżynieryjnych,
  • systemu odwodnienia,
  • oświetlenia drogi oraz urządzeń ochrony środowiska

Ponadto, w planach jest budowa przejść dla zwierząt oraz systemu zarządzania ruchem.

Jakie było zainteresowanie przetargiem?

  • Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południe: 12 ofert
  • Kobierzyce Południe – Jordanów Śląski: 12 ofert
  • Jordanów Śląski – Łagiewniki Zachód:  13 ofert

Odcinek Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południe będzie prowadził nowym śladem po zachodniej stronie istniejącej DK8. Droga będzie przechodzić przez tereny gminy Kobierzyce na długości około 7,5 km.

Kolejny odcinek Kobierzyce Południe – Jordanów Śląski będzie przebiegać nowym śladem po zachodniej stronie istniejącej DK8 na długości około 13,8 km. Droga przetnie obszary gmin: Kobierzyce, Kąty Wrocławskie, Sobótka i Jordanów Śląski.

Natomiast odcinek Jordanów Śląski – Łagiewniki Zachód będzie miał długość około 11,2 km i zostanie poprowadzony nowym śladem po zachodniej stronie istniejącej DK8. Droga będzie przechodzić przez tereny gmin Jordanów Śląski i Łagiewniki.

Ostatecznym celem jest zrealizowanie drogi ekspresowej S8 na całym 87-kilometrowym odcinku, łączącym Wrocław z Kłodzkiem. W planach jest również dalsze przedłużenie S8 od Kłodzka do Boboszowa i granicy z Czechami, zgodnie z Rządowym Programem Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku.

Źródło: GDDKiA

 

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!