12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneRusza budowa hali dla firmy OVVO Optics

Rusza budowa hali dla firmy OVVO Optics

-

W Bielawie rozpoczęła się budowa hali logistyczno-magazynowej dla firmy OVVO Optics. Inwestycja o wartości ok. 6 mln zł ma zakończyć się w trzecim kwartale tego roku.

Firma OVVO Optics, producent instrumentów optycznych i sprzętu fotograficznego, zakupiła w 2020 r. nieruchomość o powierzchni 13,7 tys. m2 w Bielawskiej Podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. W IV kwartale 2023 r. rozpoczęła się na niej budowa hali logistyczno-magazynowej.

Hala będzie miała powierzchnię 7,5 tys. m2 i będzie wykorzystywana do magazynowania i dystrybucji produktów firmy OVVO Optics. W obiekcie znajdzie zatrudnienie kilkanaście osób. Obecnie firma OVVO Optics zatrudnia w Bielawie około 50 osób. Jej produkty są sprzedawane na całym świecie, a jednym z głównych rynków zbytu są Stany Zjednoczone.

Inwestycja w Bielawie jest kolejnym przykładem rozwoju gospodarczego miasta. W ostatnich latach w Bielawie powstało kilka nowych firm, a liczba miejsc pracy w mieście systematycznie rośnie.

Źródło: UM Bielawa

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...