12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneWrocławPaczki Dobrych Relacji dla rodzin wielodzietnych we Wrocławiu

Paczki Dobrych Relacji dla rodzin wielodzietnych we Wrocławiu

-

W sobotę, 16 grudnia, w Zajezdni Borek we Wrocławiu odbyło się wydarzenie dla rodzin wielodzietnych. W ramach akcji „Paczki Dobrych Relacji” blisko 300 dzieci i opiekunów otrzymało świąteczne podarunki.

Na miejscu zabawę nakręcały maskotki miejskich atrakcji, takich jak ZOO, Aquapark czy Śląsk Wrocław, a także występy muzyczne. Nie zabrakło również św. Mikołaja, który rozdawał prezenty.

Rodziny wielodzietne wspólnie ubierały choinkę i mogły wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS) oraz miejskie spółki. Nie zabrakło świątecznego barszczu z krokietami czy ciast. Dzieci odebrały workoplecaki z miejskimi gadżetami. Dla dorosłych przygotowano Paczki Dobrych Relacji, w których znajdują się produkty suche, takie jak cukier czy herbata oraz produkty o przedłużonym okresie przechowywania (np. konserwy czy olej). Zarówno dorośli, jak i dzieci otrzymali także vouchery do ZOO, Aquaparku czy na mecz Śląska Wrocław.

Wsparcie rodzin wielodzietnych we Wrocławiu

Dużych rodzin (takich, które mają troje lub więcej dzieci) jest we Wrocławiu ponad 10 tysięcy. Według danych wrocławskiego programu 2+3 to niemal 51 tysięcy osób.

We Wrocławiu z różnych form wsparcia dawanego przez MOPS korzysta łącznie nawet 100 tysięcy osób. Z kolei mieszkańców objętych wąsko rozumianą pomocą społeczną (m.in. praca socjalna, zasiłki) jest ponad 9 tysięcy.

Nieprzypadkowo miejscem wydarzenia była w sobotę Zajezdnia Borek. Założeniem świątecznych wydarzeń z udziałem najmłodszych jest ich organizacja w niecodziennych miejscach. Wraz z rodzicami mogli więc zwiedzać niecodzienny budynek zajezdni, poznawać wrocławskie tramwaje i rozmawiać z zawodowymi motorniczymi. Na miejscu pojawiły się także atrakcje przygotowane przez Śląsk Wrocław, Aquapark i ZOO. 

Źródło: UM Wrocław

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...