25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaSportPanthers Wrocław kończą sezon na 6. miejscu w Europie

Panthers Wrocław kończą sezon na 6. miejscu w Europie

-

Panthers Wrocław zakończyli sezon zasadniczy European League of Football na 6. miejscu, awansując do pierwszej rundy fazy play-off.

Panthers Wrocław zakończyli sezon zasadniczy European League of Football na 6. miejscu, co jest najlepszym wynikiem w historii klubu. W półfinale wrocławianie mierzyli się ze Stuttgart Surge, zwycięzcami konferencji centralnej. Mecz zakończył się wynikiem 14:37, a Panthers nie zdołali awansować do dalszych rozgrywek.

W pierwszej połowie meczu Stuttgart Surge dominował na boisku. Zdobył dwa przyłożenia i wyszedł na prowadzenie 14:0. W drugiej połowie Panthers poprawili swoją grę, ale nie byli w stanie odrobić strat.

Choć nie zdołaliśmy awansować do półfinału rozgrywek, jestem dumny z całej naszej drużyny. Wykonaliśmy w tym sezonie wielką pracę, która z pewnością zaowocuje w przyszłości – budowa zespołu to proces, który wymaga czasu. Za rok wrócimy silniejsi i z takim samym celem – mistrzostwem European League of Football – mówi Dave Christensen, trener główny Panthers Wrocław.

Jedyne przyłożenia dla Panthers zdobyli William James oraz Kacper Fiedziuk. James zdobył przyłożenie w pierwszej połowie meczu, a Fiedziuk w drugiej.

W grze o mistrzostwo oprócz Stuttgart Surge pozostali także Frankfurt Galaxy, Vienna Vikings oraz Rhein Fire. Finał European League of Football odbędzie się 24 września w niemieckim Duisburgu. Półfinały oraz mecz finałowy European League of Football będzie można obejrzeć na sportowych kanałach Polsatu oraz na ligowej platformie streamingowej.

Źródło: Panthers Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!