20 C
Wrocław
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaSportPanthers Wrocław rozszerzają działalność o box lacrosse!

Panthers Wrocław rozszerzają działalność o box lacrosse!

-

Wrocławski klub sportowy Panthers Wrocław tworzy nową sekcję – box lacrosse.

To kolejny krok w rozwoju organizacji, która konsekwentnie buduje swoją pozycję na arenie sportów amerykańskich w Polsce i Europie. Nową sekcję tworzą doświadczeni zawodnicy, którzy do tej pory reprezentowali barwy wrocławskich Kosynierów.

Panthers Box Lacrosse zadebiutują w prestiżowej, międzynarodowej lidze NBLL już w marcu 2024 roku. W rozgrywkach zmierzą się z drużynami z Berlina, Pragi, Bratysławy i Wiednia. Treningi zespołu odbywają się w kompleksie Stadionu Olimpijskiego, natomiast mecze ligowe rozgrywane będą na boisku przy ulicy Lotniczej we Wrocławiu. 

Box lacrosse to kanadyjska odmiana lacrosse. Charakteryzuje się szybszym tempem i większą kontaktowością. Mecze rozgrywane są na boisku z bandami, podobnym do hokejowego. Tempo gry dyktuje 30-sekundowy shot clock, a mały rozmiar bramki (1,2 x 1,5 m) w połączeniu z dużą ilością ochraniaczy bramkarza wymaga od zawodników precyzyjnych strzałów. Nazwa „box” nawiązuje do zamkniętego charakteru boiska, ale przywodzi też na myśl skojarzenia z boksem. Zawodnicy mogą uderzać się nawzajem w walce o piłkę, a zasady dopuszczają krótkie bójki na pięści.

Trenerami Panthers Box Lacrosse są Mikołaj Śmigiel i Adam Tymorek, którzy niedawno zasilili sztab szkoleniowy żeńskiej sekcji Panthers Lacrosse. Ich doświadczenie i umiejętności z pewnością będą cennym atutem dla nowego zespołu.

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!