20 C
Wrocław
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Park Krzycki już otwarty

-

Mieszkańcy Wrocławia oficjalnie zainaugurowali działalność Parku Krzyckiego.

Nowa przestrzeń rekreacyjna powstała w miejscu, gdzie pierwotnie planowano budowę betonowego korektora deszczowego. Zmiana koncepcji zaowocowała stworzeniem naturalnego parku z trzema zbiornikami wodnymi, otoczonego zielenią, ławkami i ścieżkami spacerowymi.

Najważniejszy krok za nami – udało się zachować charakter tego miejsca i to on będzie wyznaczał kierunek, dla następnych projektów, które można tu zrealizować. Mamy nadzieję, że takie się pojawią. Pierwsze pomysły zostały już zgłoszone do WBO. To miejsce z dużym potencjałem – powiedział Mateusz Nowakowski z Rady Osiedla Krzyki-Partynice.

Naturalna retencja i ochrona drzew

Park Krzycki to przykład udanego połączenia funkcji retencyjnej z wartościami przyrodniczymi i rekreacyjnymi. Zbiorniki wodne o nieregularnych brzegach nie tylko zatrzymują wody opadowe z osiedla Krzyki, ale też stanowią oaza spokoju dla mieszkańców. Ich budowa poprzedzona była szczegółową analizą zieleni i inwentaryzacją dendrologiczną, co pozwoliło na zachowanie istniejących drzew i posadzenie nowych.

Nowe miejsce na mapie wrocławskiej zieleni

Uroczyste otwarcie parku połączone było z piknikiem dla mieszkańców, którzy mogli podziwiać urokliwe mostki nad zbiornikami, odpocząć na ławkach wśród zieleni i zapoznać się z nową infrastrukturą. W planach jest dalsze zagospodarowanie terenu, w tym budowa hibernakulum dla płazów.

Inwestycja z myślą o przyszłości

Całkowity koszt budowy Parku Krzyckiego wyniósł 7 milionów złotych. Nowa przestrzeń rekreacyjna to przykład przemyślanej inwestycji, która nie tylko zapewnia bezpieczeństwo przeciwpowodziowe, ale też tworzy atrakcyjne miejsce wypoczynku dla mieszkańców Krzyków i całego Wrocławia.

ŹródłoUM Wrocław
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!