12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneWrocławPark Szczytnicki zyska 10 hektarów nowej zieleni!

Park Szczytnicki zyska 10 hektarów nowej zieleni!

-

Rozpoczęła się realizacja projektu, który powiększy powierzchnię Parku Szczytnickiego o 10 hektarów.

Nowe tereny, które są zlokalizowane w kwartale ulic Mickiewicza, Kopernika, Heweliusza i alei Wielkiej Wyspy, dotychczas były użytkowane jako gospodarstwo ogrodnicze. Projekt zmian jest uzgodniony z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, a pierwsze prace już ruszyły!

Pierwszy etap inwestycji obejmuje wytyczenie nowych alejek. W planach jest również nasadzenie 526 drzew (11 gatunków) oraz oczyszczenie terenu z pozostałości po dawnym gospodarstwie ogrodniczym. W kolejnych etapach powstaną place zabaw dla dzieci, a także część rekreacyjna dla rodzin. Część alejek będzie oświetlona, a istniejący mur parkowy zostanie zachowany i wzbogacony o skalniaki oraz przestrzeń wystawienniczą.

Projekt przewiduje również utworzenie polany integracyjnej, idealnej do organizacji imprez dla mieszkańców. Powstanie także ścieżka zdrowia w cieniu drzew z siedmioma stacjami i urządzeniami do rekreacji dla osób starszych oraz punkt widokowy. 

100 hektarów nowych terenów zielonych

Już teraz 84% mieszkańców Wrocławia ma dostęp do zieleni w odległości do 300 metrów od swojego domu. W najbliższych latach powstanie szereg nowych parków, m.in.:

  • Park Idzikowskiego,
  • Klin Wojszycki,
  • Klin Widawski,
  • Park przy Rdestowej,
  • Park nad Ługowiną,
  • Park przy Zakopiańskiej,
  • Park Mieszczański
  • Park Swojczycki – Smocze Uroczysko.
patronat medialny
ŹródłoUM Wrocław
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...