12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneŚwidnicaPasja ogrodnictwa - Lawendowa Sowa

Pasja ogrodnictwa – Lawendowa Sowa

-

Lawendowa Sowa to miejsce, które powstało z pasji do ogrodnictwa. To tutaj odbyły się pierwsze warsztaty w ramach akcji „Wakacje w Gminie Świdnica”.

Właściciele tego urokliwego zakątka w Lutomi Górnej, z plantacją lawendy, promują ekologiczny styl życia i spędzanie czasu wolnego w pięknych okolicznościach przyrody. Chcą podzielić się tą ideą z innymi, dlatego oferują różne lawendowe produkty. Organizują również warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Lawenda to krzew pochodzący z regionu Morza Śródziemnego. Posiada wiele zastosowań, między innymi w kosmetykach. Uczestnicy pierwszych letnich warsztatów mieli okazję przygotować mydełka z wykorzystaniem lawendy. Odbyły się również konkursy polegające na rozpoznawaniu zapachów produktów ukrytych w woreczkach. Natomiast na zakończenie wszyscy wzięli udział w wielkim praniu z wykorzystaniem tarki i szarego mydła.

Kolejnym wydarzeniem w ramach akcji „Wakacje w Gminie Świdnica” będzie wizyta w Dębowym Zakątku w Grodziszczu, gdzie odbędą się warsztaty przyrodniczo-rękodzielnicze.

Źródło: UG Świdnica

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...