12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalnePolak płaci więcej za polskie produkty. Patriotyzm konsumencki rośnie

Polak płaci więcej za polskie produkty. Patriotyzm konsumencki rośnie

-

W Polsce patriotyzm konsumencki jest coraz silniejszy. Z najnowszego badania firmy Wiener wynika, że aż 75% Polaków ceni sobie produkty wyprodukowane w Polsce. Co więcej, 37% z nas jest skłonnych zapłacić więcej za produkt rodzimego pochodzenia.

Badanie przeprowadzone przez firmę Wiener miało na celu zbadać podejście Polaków do polskiego rolnictwa. Wyniki badania pokazują, że Polacy mają pozytywny stosunek do polskich rolników. Aż 57% badanych uważa, że polscy rolnicy są nowocześni i stosują nowoczesne technologie.

Większość Polaków (61%) uważa, że pochodzenie produktu jest ważne podczas zakupów. Najrzadziej sprawdzają to młodzi ludzie (44%).

W kwestii płacenia wyższej ceny za polski produkt zdania są podzielone. 37% Polaków jest skłonnych zapłacić więcej, ale tyle samo jest przeciwnego zdania.

Jeśli chodzi o jakość polskich produktów, to aż 60% Polaków uważa, że są one lepsze niż produkty z zagranicy.

Patriotyzm konsumencki to pozytywne zjawisko, które wspiera polską gospodarkę. Polacy coraz częściej wybierają produkty wyprodukowane w Polsce, co przekłada się na wzrost popytu na polskie produkty rolne.

Źródło: Materiał prasowy

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...