31.4 C
Wrocław
poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWałbrzychPerły Księżnej Daisy | Wyróżnienie dla wałbrzyskich bohaterek

Perły Księżnej Daisy | Wyróżnienie dla wałbrzyskich bohaterek

-

W Zamku Książ odbyła się uroczysta gala z okazji 151. rocznicy urodzin księżnej Daisy von Pless.

Podczas wydarzenia wręczono doroczne nagrody „Perły Księżnej Daisy” dla wybitnych kobiet działających na rzecz społeczności Aglomeracji Wałbrzyskiej. Tegoroczne laureatki to dr Maria Romańska i Aleksandra Siostrzonek.

Lekarka z powołaniem i miłośniczka zwierząt – laureatki Pereł Księżnej Daisy

Dr Maria Romańska, znana wałbrzyska hematolog, została uhonorowana nagrodą za swoją wieloletnią działalność lekarską i zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym. Ceniona za empatię i profesjonalizm, od lat cieszy się dużym zaufaniem pacjentów. Swoją pasję do medycyny łączy z aktywnością społeczną. Od wielu lat pełni funkcję przewodniczącej Rady Miejskiej Wałbrzycha.

Drugą laureatką została Aleksandra Siostrzonek, młoda wolontariuszka, która od ośmiu lat poświęca swój czas na pomoc bezdomnym zwierzętom w wałbrzyskim schronisku. Bez względu na pogodę, w każdą sobotę wyprowadza psy na spacery. Pielęgnuje je, sprząta boksy i darzy je bezwarunkową miłością.

Uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień

Gali towarzyszył koncert Mai Karteczki oraz wyjątkowa prezentacja osobistych pamiątek księżnej Daisy, które po ponad 100 latach powróciły do Zamku Książ. W wydarzeniu wzięły udział również laureatki zeszłorocznej edycji nagrody: Henryka Kowalczyk i Amelia Węgiel.

Kapituła i misja nagrody

„Perły Księżnej Daisy” przyznawane są przez kapitułę złożoną z przedstawicieli:

  • Zamku Książ w Wałbrzychu (Anna Żabska),
  • Fundacji Księżnej Daisy von Pless (Mateusz Mykytyszyn)
  • rodziny Hochberg von Pless (Felicitas von Hochberg).

Celem nagrody jest uhonorowanie kobiet, które swoją postawą i działalnością naśladują szlachetne wartości wyznawane przez księżną Daisy: dobroć, empatię, zaangażowanie społeczne i miłość do zwierząt.

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!