12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalne67 lat Lotto. Historia najpopularniejszej gry liczbowej w Polsce

67 lat Lotto. Historia najpopularniejszej gry liczbowej w Polsce

-

27 stycznia 1957 roku odbyło się pierwsze losowanie Toto-Lotka, czyli dzisiejszego Lotto.

To wydarzenie zapoczątkowało historię najpopularniejszej gry liczbowej w Polsce, która od ponad pół wieku elektryzuje miliony Polaków.

Jak to się zaczęło?

Pomysł uruchomienia gry liczbowej w Polsce pojawił się w Ministerstwie Finansów w 1956 roku. Wzorowano się na podobnych grach, które były już popularne w innych krajach. Zadaniem nowej gry było pozyskanie dodatkowych środków na rozwój sportu.

Prace nad organizacją Toto-Lotka trwały kilka miesięcy. Ostatecznie, 27 stycznia 1957 roku, w siedzibie Totalizatora Sportowego odbyło się pierwsze losowanie. 

Wylosowane liczby w pierwszym losowaniu Toto-Lotka to: 8, 12, 31, 39, 43, 45. 

Rozwój Toto-Lotka

W pierwszych latach Toto-Lotek był jedyną grą liczbową w Polsce. Losowania odbywały się raz w tygodniu, w niedzielę. W 1973 roku losowania zaczęto transmitować w telewizji. W 1975 roku nazwę gry zmieniono na Duży Lotek, a w 2009 roku na Lotto.

Wraz z upływem lat Lotto stało się coraz bardziej popularną grą. Dziś jest to najpopularniejsza gra liczbowa w Polsce, w którą grają miliony Polaków.

Lotto – gra, która łączy

Lotto to gra, która łączy Polaków. Każdego tygodnia miliony Polaków zasiada przed telewizorami lub komputerami, aby obejrzeć losowanie. Wygrana w Lotto to marzenie wielu Polaków. To szansa na zmianę życia, na spełnienie marzeń.

Lotto to nie tylko gra, to także element polskiej kultury. Wspomina się o niej w filmach, serialach, piosenkach. Lotto jest częścią codzienności Polaków.

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...