niedziela, 3 marca, 2024

Piknik „Łączymy osiedla”

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

29 lipca odbędzie się uroczyste otwarcie nowej pieszo-rowerowej kładki nad rzeką Ślęzą! To moment, na który mieszkańcy Muchoboru Wielkiego i Muchoboru Małego czekali z niecierpliwością, ponieważ ta nowa kładka ma na celu połączyć te dwa osiedla.

Wraz z inauguracyjnym otwarciem kładki, miasto przygotowało piknik dla mieszkańców pod hasłem „Łączymy osiedla”. Na uczestników czekają rozmaite animacje dla najmłodszych, emocjonujące szkolenia z pierwszej pomocy i recyklingu mebli, a także możliwość znakowania rowerów. Impreza rozpocznie się 29 lipca o godz. 15.00 i potrwa do godz. 19.00. Wstęp wolny. 

Na miejscu będą także punkty psychoedukacyjne Centrum Zdrowia Psychicznego. Dyżurować w nich będą m.in. psychologowie i lekarze psychiatrzy, którzy udzielą kompleksowych porad i wskazówek, w jaki sposób pomóc sobie i innym, a także gdzie szukać konkretnego wsparcia.

Podczas pikniku „Łączymy osiedla” nie zabraknie strefy gastro z przekąskami (płatne). Z kolei bezpłatną wodę z owocami otrzymają uczestnicy pikniku w barze wodnym przygotowanym przez MPWiK Wrocław.  Niespodzianki dla uczestników czekać będą także na stoisku informacyjnym miasta.

30-metrowa, oświetlona kładka nad Ślęzą od Muchoboru Małego stanowi przedłużenie  ul. Francuskiej, z kolei od Muchoboru Wielkiego – ul. Trawowej. Do jej budowy wykorzystano 20 ton stali i 25 metrów sześciennych betonu. Drogi rowerowe i piesze prowadzące do kładki od strony Muchoboru Wielkiego i Małego są gotowe do realizacji.

Inwestycja prowadzona przez Wrocławskie Inwestycje kosztowała 4 mln złotych.

Źródło: UM Wrocław

NAJNOWSZE

POLECAMY