12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaZdrowiePodpisano umowę na budowę Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu

Podpisano umowę na budowę Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu

-

Dolnośląskie Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii podpisało umowę z firmą PORR na stworzenie Nowego Szpitala Onkologicznego. Inwestycja wyniesie 1,055 mld zł. To największe przedsięwzięcie w zdrowie Dolnoślązaków w historii regionu.  

Budowa szpitala ma być zrealizowana w ciągu 51 miesięcy. Etap projektowania potrwa 15 miesięcy, natomiast etap budowy 36. Planuje się, że w roku 2028 do placówki trafią pierwsi pacjenci. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz z budżetu państwa.

Budujemy Nowy Szpital Onkologiczny, który jest największą w historii Dolnego Śląska inwestycją w zdrowie mieszkańców całego regionu. Podpisana umowa jest kamieniem milowym w realizacji tej oczekiwanej przez Dolnoślązaków, strategicznej inwestycji w ochronę zdrowia. Nowoczesny szpital onkologiczny umożliwi najwyższy poziom leczenia pacjentów w zakresie onkologii, pulmonologii i hematologii. Inwestycję realizujemy dzięki zaangażowaniu, współfinansowaniu i współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego i rządu RP. To dla nas wspólne, priorytetowe wyzwanie – podkreśla Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Nowy szpital będzie miał powierzchnię 100 502,79 m2 – 4 kondygnacje naziemne i 1 podziemną, 26 oddziałów stacjonarnych oraz 30 jednostek leczenia ambulatoryjnego. Przychodnia szpitalna będzie liczyła 73 gabinety, co pozwoli na zwiększenie zakresu lecznictwa otwartego.

Pacjenci nowego szpitala będą mieli do dyspozycji pokoje 2-osobowe – w sumie 671 łóżek. Blok operacyjny będzie liczył 14 sal, dzięki temu będzie można wykonywać nawet 10 tysięcy zabiegów rocznie. Szpital w całości będzie funkcjonował w ramach 9 unitów, czyli kompleksowych centrów diagnostyki i leczenia. Plan budynku będzie uwzględniał ścieżkę pacjenta tak, aby miał on możliwość jak najszybszego dostania się do poradni, części diagnostycznej czy na oddział szpitalny. Przy budynku zostanie wybudowany parking z 1026 miejscami postojowymi.

Do udziału w przetargu na projekt i budowę nowej siedziby Dolnośląskiego Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii zgłosiło się pięć firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma PORR – na kwotę 1,055 mld zł. Najwyższa oferta opiewała na kwotę 1,419 mld zł.

Źródło: DCOPiH Wrocław

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...