18.2 C
Wrocław
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaNewsy regionalnePodwójna Moc Pomagania | Grupa Santander Bank Polska wspiera telefon zaufania dla...

Podwójna Moc Pomagania | Grupa Santander Bank Polska wspiera telefon zaufania dla dzieci

-

Dziś rozpoczyna się coroczna akcja charytatywna Grupy Santander Bank Polska „Podwójna Moc Pomagania”. W tym roku zebrane środki wesprą czat przy ogólnopolskim telefonie zaufania 116 111. Bank Santander zadeklarował, że podwoi wpłacane kwoty do maksymalnej wysokości 1 mln zł.

Wspólna inicjatywa Grupy Santander Bank Polska, Fundacji Banku i spółek z Grupy Banku trwa już od 4 lat. W ramach tej akcji charytatywnej zebrane środki są podwajane. Pomoc ta trafiała w przeszłości do potrzebujących osób, takich jak uchodźcy, dziecięce oddziały psychiatrii w szpitalach czy walka z pandemią.

Dotychczas w Podwójną Moc Pomagania zaangażowało się ok 46 tys. osób, wspólnie zebraliśmy ponad 11 mln zł. Tym razem chcemy zachęcić do wsparcia rozwoju czatu dla młodych, którzy potrzebują pomocy psychologa. Wszyscy wiemy, jak negatywnie na kondycję psychiczną dzieci i młodzieży wpłynęła pandemia. Pokazuje to wiele badań i raportów, które wskazują jak dużo jest do zrobienia, jeśli chodzi o wsparcie psychologiczne. Czujemy się odpowiedzialni za troskę o dobrostan i bezpieczeństwo najmłodszych członków naszego społeczeństwa. Dlatego uważamy, że zapewnienie im dostępu do takiego narzędzia to inwestycja w przyszłość, zdrowie psychiczne oraz rozwój najmłodszej części społeczeństwa – mówi Marzena Atkielska Prezes Zarządu Fundacji Santander

Wsparcie dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od ponad 14 lat prowadzi telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Odebrała już ponad 1,4 miliona połączeń od dzieci, które potrzebowały pomocy. W ramach tych rozmów udzieliła wsparcia i pomagała w sytuacjach kryzysowych, ratując zdrowie i życie dzieci ponad 4000 razy.

Czat dla dzieci i młodzieży

Nie wszystkie dzieci mogą swobodnie rozmawiać przez telefon, dlatego Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę pilotażowo uruchomiła czat obsługiwany przez doświadczonych psychologów i pedagogów. Ten innowacyjny czat jest dedykowany dzieciom i młodzieży, którzy preferują komunikację pisemną lub mają trudności w rozmowie telefonicznej. Dzięki wsparciu partnerów i sponsorów, Fundacja planuje utrzymać i rozwijać tę formę pomocy dla dzieci i młodzieży.

Wsparcie akcji charytatywnej

Aby wesprzeć akcję „Podwójna Moc Pomagania”, można:

  • dokonać wpłaty na konto 53 1090 1056 0000 0001 4750 0104
  • skorzystać z aplikacji BLIK, Santander mobile lub Santander internet,
  • dokonać donacji na stronie Fundacji.

Akcja charytatywna potrwa przez cały miesiąc, dając szansę na wsparcie i pomoc potrzebującym dzieciom i młodzieży.

Źródło: Santander

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!