12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaZdrowiePokonaj dystans i raka! Bieg Kobiet Zawsze Pier(w)si już 21 kwietnia!

Pokonaj dystans i raka! Bieg Kobiet Zawsze Pier(w)si już 21 kwietnia!

-

W niedzielę 21 kwietnia odbędzie się Kaufland Bieg Kobiet Zawsze Pier(w)si pod hasłem „Badam HPV!”.

Sieć supermarketów angażuje się w to prokobiece wydarzenie jako sponsor tytularny, aby szerzyć świadomość na temat wirusa HPV, promować profilaktykę i aktywność fizyczną. Już teraz 5000 osób zgłosiło chęć udziału, w tym blisko 600 pracowników Kauflandu. Część dochodu z pakietów startowych zostanie przeznaczona na walkę z rakiem szyjki macicy.

Zależy nam na tym, aby wspólnie mobilizować kobiety do badań w kierunku wirusa HPV poprzez nagłaśnianie związanych z tym inicjatyw. Dlatego wszystkie uczestniczki wydarzenia w ramach pakietu startowego dostaną zaproszenie do bezpłatnego testu na obecność wirusa HPV. Pokazując, że badania są tak łatwo dostępne, chcemy zachęcić kobiety do regularnego sprawdzania stanu zdrowia. Kaufland Bieg Kobiet jest idealną okazją do tego, aby poprzez aktywność fizyczną i budowanie zaangażowanej społeczności dołożyć swoją cegiełkę w szczytnym celu – mówi Kalina Kordalska, dyrektor Działu Relacji Pracowniczych w Kaufland Polska.

Cel: walka z rakiem szyjki macicy

Bieg Kobiet ma na celu zwrócenie uwagi na problem raka szyjki macicy, który dotyka rocznie około 3000 Polek. 21 kwietnia o godzinie 11:30 uczestnicy wyruszą na 5-kilometrową trasę po Parku Szczytnickim we Wrocławiu, aby zamanifestować potrzebę edukacji na temat wirusa HPV i regularnych badań. Celem biegu jest również zbiórka funduszy na finansowanie badań i edukację w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy oraz zapewnienie dostępu do kompleksowego leczenia.

Strefa regeneracji i niespodzianki dla uczestników

Kaufland zaprasza do swojej strefy regeneracji, gdzie biegacze będą mogli odpocząć po wysiłku. Na miejscu dostępne będą m.in. zdrowe napoje, masaże, animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami i fotościanka. Kaufland przygotował też niespodziankę – rozgrzewkę przed startem poprowadzi znany i lubiany przez kobiety ekspert od zdrowego stylu życia. Na mecie czekać będzie strefa nawadniania z logo Kaufland, gdzie wolontariusze będą rozdawać wodę.

Bieg dla dzieci i inne akcje prozdrowotne

Kaufland pamięta również o najmłodszych. Dzieci, które chcą spróbować swoich sił, mogą wziąć udział w Kaufland Bieg Kobiet Kids Run. Warto wspomnieć, że Bieg Kobiet to nie jedyna akcja prozdrowotna dedykowana kobietom, w którą angażuje się Kaufland. Wraz z partnerami LUX MED i Geneva Trust sieć udostępnia mobilne punkty pobrań, gdzie kobiety w wieku od 45 do 74 lat mogą wykonać bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

patronat medialny
ŹródłoKaufland
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...