25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaPraca/HRPolacy coraz częściej chcą pracować na emeryturze

Polacy coraz częściej chcą pracować na emeryturze

-

Według badania OLX Praca i Minds&Roses, 63% osób w wieku przedemerytalnym i 69% osób w wieku ochronnym chce kontynuować pracę po przejściu na emeryturę.

Wśród motywacji do pracy na emeryturze najczęściej wymieniane są kwestie finansowe (51%), kontakty społeczne (43%) oraz fakt, że badani lubią swoją dotychczasową pracę (33%).

Ponad 50% osób w wieku emerytalnym, które obecnie nie pracują, zadeklarowało, że podjęłoby aktywność zawodową w przypadku otrzymania ciekawej oferty. Eksperci podkreślają, że ważne jest, aby stworzyć pracownikom elastyczne i przyjazne warunki zatrudnienia.

19% ankietowanych zainteresowanych było niepełnym wymiarem godzin pracy, a 15% wskazywało na dogodność godzin pracy, jako kryterium. Co dziesiąty badany wskazywał na pracę dopasowaną do swojego stanu zdrowia.

Badanie przeprowadzono na próbie 1000 osób w wieku 50+, z podziałem na grupy w wieku przed okresem ochronnym, w wieku ochronnym oraz na emeryturze. Pełny raport „Srebrne talenty. Wykorzystanie potencjału pokolenia silver” dostępny jest na Zawodowo OLX.

Źródło: OLX.pl

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!