27.7 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaTurystykaPolacy coraz częściej wybierają egzotyczne kierunki na zimowy urlop

Polacy coraz częściej wybierają egzotyczne kierunki na zimowy urlop

-

Wakacje.pl, największy multiagent w Polsce, przeanalizował dane dotyczące sprzedaży wycieczek do dalekich krajów na sezon zimowy 2023/2024.

Wyniki pokazują, że Polacy coraz częściej wybierają egzotyczne kierunki na zimowy urlop. W pierwszej trójce najpopularniejszych kierunków znalazły się Zjednoczone Emiraty Arabskie (29%), Tajlandia (22%) i Zanzibar (15%).

Zjednoczone Emiraty Arabskie to jeden z najpopularniejszych kierunków na świecie. Kraj ten oferuje bogatą ofertę turystyczną, w tym piękne plaże, nowoczesne miasta i luksusowe hotele. Tajlandia to kolejny popularny kierunek, który słynie z rajskich plaż, bogatej kultury i pysznej kuchni. Zanzibar to wyspa położona u wybrzeży Tanzanii, która oferuje piękne plaże, krystalicznie czystą wodę i egzotyczną roślinność.

Wśród pozostałych popularnych kierunków znalazły się:

  • Wietnam (12%)
  • Malediwy (6%)
  • Oman (5%)
  • Kenia (4%)
  • Wyspy Zielonego Przylądka (3%)
  • Dominikana (3%)
  • Meksyk (2%)

Polacy coraz częściej wybierają bezpośrednie loty do dalekich krajów. W bieżącym sezonie zimowym bez przesiadania się będzie można polecieć m.in. do ZEA, Tajlandii, Kenii, Zanzibaru, Dominikany i Meksyku. Coraz więcej osób decyduje się również na wyjazdy z portów lokalnych. W przypadku Katowic i Wrocławia dynamika sprzedaży wzrosła nawet trzykrotnie.

Według danych Wakacje.pl, Polacy najchętniej wyjeżdżają do dalekich krajów w styczniu. Na drugim miejscu pod względem popularności terminów wyjazdu znajduje się listopad, a na trzecim grudzień. Wśród podróżujących do dalekich krajów dominują pary. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę najpopularniejszymi kierunkami są Wietnam, Kenia i Wenezuela.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!