29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalnePolacy o swojej wiedzy finansowej

Polacy o swojej wiedzy finansowej

-

Z badania Kantar wynika, że 48,6% Polaków czuje się pewnie z posiadaną wiedzą dotyczącą produktów i usług finansowych. Wśród nich zdecydowanie wyróżniają się mężczyźni oraz osoby w wieku 35-54 lat.

Osoby, które mają do dyspozycji sporą sumę pieniędzy na koniec miesiąca, są bardziej pewne swojej wiedzy finansowej. Podobnie jest w przypadku osób, które deklarują comiesięczne odkładanie określonej kwoty. Z kolei osoby nieposiadające żadnych oszczędności mają wątpliwości co do poziomu swojej wiedzy.

Niestety, niemal połowa Polaków (46 proc.) uważa, że formalna edukacja finansowa nie dała im żadnej wiedzy, którą mogliby wykorzystać w praktyce. Najbardziej krytyczni są seniorzy.

Aż 7 na 10 Polaków chce wprowadzenia obowiązkowej edukacji finansowej do szkół ponadpodstawowych. Z kolei 57 proc. dostrzega taką potrzebę już w szkołach podstawowych.

6 na 10 ankietowanych twierdzi, że firmy z branży finansowej również powinny prowadzić działania z zakresu edukacji finansowej. Z kolei 48 proc. widzi ich rolę we włączaniu finansowym.

Źródło: Provident

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!