12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalnePowrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

-

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe.

Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały na trasie Gryfów Śląski – Świeradów-Zdrój.

Linia kolejowa o długości 17 km będzie obsługiwać dziewięć par pociągów, które zatrzymają się na przystankach: Proszówka, Mirsk, Mroczkowice i Krobica. Podróż z Gryfowa Śląskiego do Świeradowa-Zdroju zajmie ok. 20 minut.

Połączenie to umożliwi podróż koleją w kierunku Jeleniej Góry, Zgorzelca czy Goerlitz. W pociągi Kolei Dolnośląskich w kierunku Wrocławia i Legnicy będzie można przesiąść się Jeleniej Górze, Węglińcu lub Lubaniu Śląskim.

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju to dobra wiadomość dla turystów, narciarzy i kuracjuszy. Z dworca w Świeradowie-Zdroju autobusami bezpłatnej komunikacji miejskiej w maksymalnie 20 minut dojadą bowiem do każdego wybranego hotelu bądź sanatorium.

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju to wydarzenie o znaczeniu nie tylko lokalnym, ale i regionalnym. Dzięki temu połączeniu kurort będzie lepiej skomunikowany z innymi miastami Dolnego Śląska, a także z Czechami. To szansa na jego dalszy rozwój i wzrost atrakcyjności turystycznej.

Źródło: Materiał prasowy

 

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...