20 C
Wrocław
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaSport1000 osób z niepełnosprawnościami i po mastektomii otrzymało pomoc dzięki Poland Business...

1000 osób z niepełnosprawnościami i po mastektomii otrzymało pomoc dzięki Poland Business Run

-

W 12. edycji charytatywnego biegu Poland Business Run łącznie ponad 1000 osób z całej Polski otrzymało pomoc w postaci protez, wózków i środków na rehabilitację. 32 z nich to osoby po mastektomii, a 105 z niepełnosprawnościami.

Wrześniowa edycja Poland Business Run odbyła się w formule stacjonarnej w Krakowie oraz wirtualnej. W sztafetach wystartowało 36,4 tys. osób. 55% opłaty startowej zostało przekazane na pomoc beneficjentom.

Środki zostały przeznaczone m.in. na turnusy kompleksowej rehabilitacji po mastektomii i amputacji. Pacjenci korzystali podczas nich ze wsparcia fizjoterapeutów, psychologów, dietetyków i innych specjalistów. Największe dofinansowania trafiły do wózków i protez kończyn.

Wśród beneficjentów Poland Business Run z Wrocławia i regionu znalazł się m.in. 40-letni Paweł z podwrocławskich Wojkowic. Od 15 lat porusza się na wózku inwalidzkim. Dzięki biegaczom Poland Business Run otrzymał dofinansowanie do handbike’a, czyli trójkołowego roweru z napędem ręcznym.

48-letnia Agata z Wrocławia amputację przeszła w 1997 r. Wskutek wypadku komunikacyjnego straciła obie nogi. Dzięki uczestnikom charytatywnego biegu skorzystała z turnusu rehabilitacyjnego, a także otrzymała dofinansowanie do dwóch protez nóg.

Poland Business Run to jedno z największych charytatywnych wydarzeń biegowych w Polsce. Dzięki zaangażowaniu uczestników i sponsorów, bieg pomaga osobom z niepełnosprawnościami i po mastektomii odzyskać sprawność i wrócić do aktywnego życia.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!