23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaBiznesEkologia | ESG | OZEPolenergia i PURO podpisują umowę cPPA na 10 lat

Polenergia i PURO podpisują umowę cPPA na 10 lat

-

Polenergia, lider rynku odnawialnych źródeł energii w Polsce, podpisała z siecią hoteli PURO umowę cPPA na 10 lat.

Umowa gwarantuje, że wszystkie hotele PURO w Polsce będą zasilane zieloną energią. Energia elektryczna dla hoteli PURO będzie wytwarzana m.in. na Farmie Wiatrowej Grabowo o mocy 44 MW oraz Farmie Fotowoltaicznej Strzelino o mocy 45 MWp, które należą do Polenergii.

PURO to sieć hoteli zlokalizowanych w centrach największych miast w Polsce. Spółka posiada obiekty w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Poznaniu. 

To dekada zielonej energii. Jesteśmy dumni, że popularne hotele, z których korzystają setki tysięcy osób rocznie, będą zasilane czystą energią z naszych farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Polenergia dysponuje unikalną na polskim rynku energetycznym ofertą. Podczas trwającej i skomplikowanej transformacji energetycznej, nasza firma już teraz oferuje klientom możliwość zakupu w pełni czystej energii odnawialnej. To oznacza, że dekarbonizacja i przygotowanie do redukcji śladu węglowego dla wielu przedsiębiorstw w zasięgu ręki. Z tej możliwości zdecydowała się skorzystać marka PURO mówi Marek Musiał, Prezes Zarządu Polenergii Obrót.

Umowa cPPA to długoterminowy kontrakt na zakup energii elektrycznej zawierany bezpośrednio przez odbiorcę z jej wytwórcą. W tym przypadku Polenergia dostarczy PURO 100% energii elektrycznej, która jest potrzebna do zasilania wszystkich jej hoteli w Polsce.

Umowa jest kolejnym krokiem w rozwoju współpracy Polenergii z branżą hotelarską. Wcześniej Polenergia podpisała podobne umowy z sieciami hoteli Accor i Marriott.

ŹródłoPolenergia
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!