20 C
Wrocław
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławPolicja przypomina - droga publiczna to nie tor wyścigowy

Policja przypomina – droga publiczna to nie tor wyścigowy

-

Wrocławscy policjanci, wspierani przez kolegów z innych komend województwa dolnośląskiego, udaremnili w miniony weekend nielegalne wyścigi samochodowe.

Akcja, przeprowadzona w nocy z soboty na niedzielę, zakończyła się zatrzymaniem 133 osób, w tym 90 kierowców.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymali informację o planowanych nielegalnych wyścigach samochodowych na parkingu pod jednym z centrów handlowych na Bielanach Wrocławskich. Policjanci wiedzieli, że na miejscu może pojawić się duża liczba osób, dlatego do akcji włączyli się również policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz innych jednostek garnizonu dolnośląskiego.

W trakcie akcji policjanci sprawdzili 442 pojazdy. Wśród zatrzymanych był jeden kierujący, który wsiadł za kierownicę pod wpływem środków odurzających oraz mężczyzna, który posługiwał się podrobionym prawem jazdy. Policjanci wystawili 133 mandaty karne na kwotę blisko 59 tys. zł.

Kontrole zakończyły się dla 90 użytkowników „stuningowanych” pojazdów zatrzymanymi dowodami rejestracyjnymi, a dla 3 z nich zatrzymanymi prawami jazdy.

Policjanci przypominają, że droga publiczna to nie tor wyścigowy. Nielegalne wyścigi samochodowe są niebezpieczne dla zdrowia i życia nie tylko uczestników, ale również innych użytkowników ruchu drogowego. Policjanci zapowiadają, że tego typu akcje będą kontynuowane w przyszłości.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!