23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaEdukacjaLaboratorium elektromobilności na Politechnice Wrocławskiej

Laboratorium elektromobilności na Politechnice Wrocławskiej

-

Politechnika Wrocławska uruchamia unikalne laboratorium elektromobilności.

Jego wyposażenie sfinansowała firma LG Energy Solution Wrocław, która przekazała na ten cel ponad 600 tys. zł.

Laboratorium dla studentów i naukowców

Z nowego laboratorium skorzystają przede wszystkim studenci kierunku elektromobilność, który na Wydziale Elektrycznym PWr uruchomiono przed dwoma laty. Jest on prowadzony pod patronatem LG Energy Solution Wrocław.

Firma podpisała też z PWr umowę w zakresie wspólnego prowadzenia projektów badawczych, organizowanie praktyk i staży naukowych dla studentów, doktorantów i pracowników uczelni, a także kształtowanie programów nauczania.

Zaawansowane stanowiska badawcze

Laboratorium wyposażone jest w nowoczesne stanowiska badawcze, które umożliwiają studentom i naukowcom poznawanie i testowanie najnowocześniejszych technologii elektromobilności.

Wśród nich znajdują się stanowiska:

  • sterowania różnymi rodzajami napędów elektrycznych,
  • do badania akumulatorów i innych systemów magazynowania energii,
  • do analizy pracy układów elektromechanicznych.

Współpraca z firmą Ecobike

W laboratorium, dzięki współpracy i kooperacji z firmą Ecobike, znalazły się również stanowiska z rowerami elektrycznymi umożliwiającymi analizę pracy układu elektromechanicznego.

Edukacja na kierunku elektromobilność

Nauka na kierunku elektromobilność przeznaczona jest dla wszystkich osób, które pasjonują się najnowocześniejszymi technologiami wykorzystywanymi w pojazdach elektrycznych i hybrydowych.

W szczególności studenci kierunku poznają układy elektroniczne i energoelektroniczne, napędy, systemy magazynowania i przetwarzania energii stosowanych w tego typu pojazdach oraz całą infrastrukturę zasilania i przetwarzania energii elektrycznej.

Rozwój elektromobilności w Polsce

Otwarcie laboratorium elektromobilności na PWr to kolejny krok w rozwoju elektromobilności w Polsce. W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny wzrost zainteresowania pojazdami elektrycznymi. Według prognoz, w 2030 r. w Polsce będzie ich jeździć ponad 2,5 mln.

ŹródłoPWr
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!