12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaEdukacjaPolitechnika Wrocławska otwiera trzy nowe kierunki studiów magisterskich

Politechnika Wrocławska otwiera trzy nowe kierunki studiów magisterskich

-

Zimowa rekrutacja na studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej potrwa do 9 lutego 2024 roku.

W tym roku uczelnia oferuje 63 kierunki, w tym 16 w języku angielskim. Do nowej oferty należą trzy kierunki:

  • Odnawialne źródła energii na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym
  • Lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym
  • Neutralność klimatyczna na Wydziale Inżynierii Środowiska

Odnawialne źródła energii

Kierunek skierowany jest do osób, które chcą zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania, analizowania, badań jak również optymalizacji instalacji energetycznych wykorzystujących „zielone” rozwiązania. Absolwenci znajdą zatrudnienie w wielu gałęziach przemysłu. 

Lotnictwo i kosmonautyka

Na tym kierunku studenci poznają zagadnienia związane m.in. ze sztuczną inteligencją, mechatroniką, matematyką stosowaną, a także mechaniką analityczną i mechaniką nieba. Ponadto będą mogli wybrać, czy chcą bardziej skupić się na bezzałogowych statkach powietrznych czy inżynierii kosmicznej. Absolwenci znajdą pracę m.in. w lotniczych systemach transportowych, zakładach produkcyjno-remontowych, biurach konstrukcyjno-projektowych i w instytucjach naukowo-badawczych.

Neutralność klimatyczna

Natomiast trzeci kierunek jest skierowany do absolwentów studiów inżynierskich I stopnia. Absolwenci znajdą zatrudnienie praktycznie we wszystkich sektorach gospodarki, przedsiębiorstwach i administracji publicznej zobowiązanych do wdrażania rozwiązań technologicznych, organizacyjnych i prawnych w obszarze zielonej transformacji.

Szczegóły na temat wymagań rekrutacyjnych oraz opisy wszystkich dostępnych kierunków można znaleźć na stronie Działu Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.

Spotkania online dla kandydatów

Politechnika Wrocławska zaprasza kandydatów na studia magisterskie na spotkania online, które odbędą się 30 i 31 stycznia 2024 roku. Dodatkowo spotkania będą transmitowane na profilu Politechniki Wrocławskiej na YouTube.

Źródło: PWr

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...