12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalnePolkowicczanin zdobył 3 medale na Mistrzostwach Świata Modeli Okrętowych

Polkowicczanin zdobył 3 medale na Mistrzostwach Świata Modeli Okrętowych

-

Sobinianin Piotr Sarbian, pasjonat modelarstwa okrętowego, zdobył trzy medale podczas 21. Mistrzostw Świata Modeli Statków i Okrętów Sekcji „C” NAVIGA, które odbyły się w czeskim Jabloncu nad Nysą.

W zawodach wzięło udział 18 reprezentacji narodowych z całego świata. Sarbian reprezentował Polskę w kategorii modeli niepływających, zbudowanych według oryginalnej dokumentacji lub planów modeli rekonstrukcyjnych.

Dla mieszkańca Sobina to już kolejny sukces na międzynarodowej arenie. W 2022 roku zdobył złoty medal na Mistrzostwach Europy Modeli Okrętowych.

Modele oceniane są pod względem zgodności z oryginałem, zachowania skali modelu we wszystkich jego elementach, jakości wykonania kadłuba, nadbudówek i wyposażenia oraz pracochłonności modelu, wynikającej w głównej mierze ze stopnia skomplikowania jednostki oryginalnej.

Sarbian już zapowiedział, że wiosną 2024 roku weźmie udział w mistrzostwach Polski, które odbędą się w Oleśnicy.

Źródło: UG Polkowice

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...