10.4 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesPraca | HR | Kariera | EBPolscy pracownicy są otwarci na różnorodność

Polscy pracownicy są otwarci na różnorodność

-

Różnorodność w miejscu pracy to coraz ważniejszy trend. Badanie Pracuj.pl pokazuje, że polscy pracownicy są otwarci. 

Nieco ponad połowa badanych potwierdza, że ich firma aktywnie dba o to, by wszystkie zatrudnione osoby czuły się w swoim miejscu pracy dobrze. 79% polskich pracowników uważa, że należy ich oceniać wyłącznie ze względu na kompetencje i osiągnięcia. Zdecydowana większość badanych deklaruje, że nie ma problemu z pracą z osobami o innej:

  • orientacji psychoseksualnej,
  • narodowości,
  • innych poglądach politycznych.

78% badanych deklaruje, że nie stanowi dla nich problemu, aby być podwładnym osoby innej płci. 77% badanych nie widzi problemu w pracy z osobami o innej narodowości.

Jednak nie wszyscy pracodawcy są tak otwarci na różnorodność. Tylko nieco ponad połowa badanych (56%) potwierdza, że ich pracodawca aktywnie dba o to, by wszystkie zatrudnione osoby czuły się w swoim miejscu pracy dobrze. 31% ankietowanych potwierdza natomiast, że w ich firmie istnieją grupy zainteresowań lub inicjatywy mające na celu integrację osób różnych narodowości, wyznań czy orientacji psychoseksualnych.

Różnorodność to szansa dla pracodawców. Firmy, które stawiają na różnorodność są bardziej innowacyjne, kreatywne i konkurencyjne. Dlatego tak ważne jest, aby organizacje wspierały i edukowały pracowników.

Źródło: Pracuj.pl

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!