25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaEkologiaPolscy uczniowie chcą uczyć się o zrównoważonym rozwoju

Polscy uczniowie chcą uczyć się o zrównoważonym rozwoju

-

Większość uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce chciałaby regularnych zajęć z tego obszaru.

Wśród nich aż 68% nie spotkało się na lekcjach z pojęciem zrównoważonego rozwoju. Z kolei pojęcie ESG, które jest istotne dla strategii nowoczesnych firm, państw i innych organizacji, pozostaje zagadką dla 86% uczniów liceum i technikum.

Młodzi praktykują zrównoważony rozwój

W praktyce uczniowie są bardziej aktywni. Najczęściej deklarują korzystanie z używanych podręczników i produktów wielokrotnego użytku. Połowa badanych kupuje i sprzedaje używane ubrania, a prawie co czwarty uczeń aktywnie reaguje na hejt lub krzywdę w Internecie.

Uczniowie oczekują zmian w szkołach

Młodzież chce, aby szkoły zwracały uwagę na konieczność wspierania dobrych relacji międzyludzkich, promowania różnorodności i otwartości czy wartości etycznych i uczciwego zachowania. Ponadto, co czwarty uczeń chciałby, aby w jego szkole podjęto praktyczne działania z zakresu gospodarowania odpadami (w tym recyklingu).

Fundacja Warszawski Instytut Bankowości przygotowuje projekt edukacyjny

W świetle tych danych Fundacja Warszawski Instytut Bankowości przygotowuje ogólnopolski projekt edukacyjny z obszaru zrównoważonego rozwoju. W pierwszej kolejności będzie on ukierunkowany na nauczycieli i uczniów w szkołach ponadpodstawowych. Docelowo w działaniach będą uczestniczyć m.in. instytucje sektora finansowego, szkoły, uczelnie, organizacje społeczne i media.

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!