niedziela, 14 kwietnia, 2024
patronat medialny
Strona głównaEdukacjaPoradnik dla uczniów obcojęzycznych we Wrocławiu

Poradnik dla uczniów obcojęzycznych we Wrocławiu

-

reklama

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (WCRS) przygotowało poradnik dla uczniów obcojęzycznych, którzy rozpoczynają naukę we wrocławskich szkołach.

Poradnik jest dostępny w języku polskim, ukraińskim i angielskim i składa się z dwóch części:

  • dla rodziców – zawiera informacje na temat systemu edukacji w Polsce, organizacji pracy szkoły, a także praw i obowiązków uczniów i rodziców.
  • dla uczniów – zawiera informacje na temat polskich obyczajów szkolnych, słowniczek przydatnych zwrotów i zwrotek, a także przykładowe wzory pism do komunikacji z nauczycielami i szkołą.

W pakiecie startowym zawarliśmy ważne informacje o ścieżce edukacji w Polsce, organizacji roku szkolnego, czyli egzaminach czy przerwach od nauki. Co więcej, staraliśmy się też przybliżyć kwestie, które być może są oczywiste z polskiej perspektywy, a mogą sprawiać problem osobom nowym w polskim systemie edukacji, np.: czym jest świetlica szkolna, co trzeba przynieść jako strój na wf, czym jest dziennik elektroniczny. – mówi Maria Adamiec z zespołu Dialogu Międzykulturowego WCRS.

Poradnik jest wartościowym źródłem informacji dla uczniów obcojęzycznych i ich opiekunów. Dzięki niemu nowi uczniowie mogą łatwiej odnaleźć się w polskiej szkole i środowisku.

Źródło: WCSR

patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

Azja Południowo-Wschodnia to region pełen tajemnic, kontrastów i zapierających dech w piersiach widoków. Od tętniących życiem metropolii po idylliczne plaże i egzotyczne dżungle, każdy...