23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławPostęp prac przy przebudowie sieci ciepłowniczej - ul. Kazimierza Wielkiego we...

Postęp prac przy przebudowie sieci ciepłowniczej – ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu

-

Przebudowa sieci ciepłowniczej w ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu rozpoczęła się 10 dni temu i przebiega zgodnie z planem.

Dotychczas demontowano 90% starej kanałowej sieci ciepłowniczej, którą przewidziano do modernizacji w pierwszym etapie prac. Prace obejmują odcinki od św. Mikołaja do Krupniczej oraz od ulicy Zamkowej do Wierzbowej i mają zostać zakończone do końca lipca.

W ramach prowadzonych działań już udało się zainstalować 160 metrów magistrali ciepłowniczej na odcinku od ul. Ruskiej do ul. Krupniczej. Dodatkowo, na odcinku od ul. Widok w stronę ul. Wierzbowej położono około 240 metrów nowej sieci preizolowanej. Obecnie trwa zagęszczanie i zasypywanie części sieci, a następnie firma przystąpi do odbudowy nawierzchni.

Prowadzimy prace w płytkim wykopie w obrębie wrocławskiego Starego Miasta, dlatego też na placu budowy obecny jest codziennie archeolog, który każdy odkopany mur oczyszcza, ewidencjonuje i wydaje decyzje o możliwości dalszego prowadzenia prac – mówi Mariusz Dzikuć, dyrektor ds. rozwoju w Fortum.

Podczas prac natrafiono na różne elementy dawnych konstrukcji miejskich, takie jak stare mury. Wszelkie takie znaleziska konsultowane są z wrocławskim konserwatorem zabytków, z którym inwestor utrzymuje stały kontakt. Działania podejmowane są w celu zachowania dziedzictwa historycznego miasta.

Przygotowanie do inwestycji w ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu trwało ponad 2 lata. Przeprowadzono kontrolne odwierty, aby zbadać otoczenie ciepłociągu i zidentyfikować potencjalne przeszkody w realizacji prac. Prace podzielono na dwa etapy. Pierwszy etap obejmuje dwa odcinki – od ulicy św. Mikołaja do Krupniczej oraz od ulicy Zamkowej do Wierzbowej. Planowane zakończenie prac w tym etapie to koniec lipca. Po zakończeniu tego etapu rozpocznie się drugi etap przebudowy sieci ciepłowniczej na odcinku ul. Kazimierza Wielkiego od ulicy Krupniczej do Zamkowej. Harmonogram zakłada zakończenie prac w drugim etapie najpóźniej do końca wakacji.

Źródło: Fortum

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!