18.2 C
Wrocław
niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaNewsy regionalnePostęp robót na drodze ekspresowej S3 | Odcinek Bolków-Lubawka

Postęp robót na drodze ekspresowej S3 | Odcinek Bolków-Lubawka

-

Prace na drodze ekspresowej S3 między Bolkowem a Kamienną Górą nabierają tempa, a postęp robót osiąga już około 78%.

To ważna informacja dla mieszkańców i podróżujących, którzy oczekują ukończenia tej strategicznej trasy. Wykonawcą robót jest renomowane konsorcjum firm PORR, które ma na swoim koncie wiele udanych inwestycji drogowych.

Na odcinku długości 16,1 km powstaje dwujezdniowa droga ekspresowa, która będzie miała po dwa pasy ruchu oraz pas awaryjny. To oznacza większy komfort podróżowania i płynniejszy ruch. Powstają także dwa tunele drogowe, TS-26 o długości około 2300 m i TS-32 o długości około 320 m.

Prace w tunelu TS-26 są już zaawansowane. Trwa betonowanie chodników, a niedawno zakończono montaż izolacji przeciwwodnej. Wykonawca obecnie układa podbudowę pomocniczą i beton asfaltowy, aby stworzyć solidne podłoże dla przyszłej nawierzchni drogi. Z kolei w tunelu TS-32 zakończono betonowanie części konstrukcyjnej i obecnie trwają prace związane z zasypką na zewnątrz tunelu.

Cała inwestycja jest olbrzymim przedsięwzięciem, które angażuje setki osób i duże ilości sprzętu budowlanego. Średnio na placu budowy pracuje około 517 osób, a dostępnych jest aż 178 jednostek sprzętu.

Udostępnienie trasy dla kierowców planowane jest na połowę 2024 roku. Jest to informacja, która z pewnością cieszy wszystkich mieszkańców regionu oraz osoby podróżujące tą trasą. Po ukończeniu drogi ekspresowej S3 między Bolkowem a Kamienną Górą, podróże staną się bardziej bezpieczne i komfortowe, a także przyczynią się do rozwoju lokalnej gospodarki.

Źródło: GDDKiA

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!