25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalnePowrót połączenia kolejowego do Góry i Sycowa województwie dolnośląskim

Powrót połączenia kolejowego do Góry i Sycowa województwie dolnośląskim

-

Po blisko 20 latach przerwy, mieszkańcy Dolnego Śląska będą mieli dostęp do nowych połączeń kolejowych. Koleje Dolnośląskie wprowadzają połączenia do Góry i Sycowa, z możliwością podróży pociągiem i autobusem na jednym bilecie.

Góra, najdalej na północ wysunięta stolica powiatu wraz z Głogowem, ponownie znajduje się na kolejowej mapie Polski. Kiedyś była ważnym węzłem przesiadkowym. Niestety, przez 21 lat nie funkcjonowały tam połączenia pasażerskie.

Koleje Dolnośląskie przywracają również połączenie do Sycowa i malowniczego Zalewu Stradomia. Od niedzieli mieszkańcy wschodniej części Dolnego Śląska będą mieli możliwość podróżowania do tych miejscowości, korzystając zarówno z pociągów, jak i autobusów w relacji Oleśnica – Syców.

PKP PLK przeprowadzi prace remontowe, wprowadzając tymczasowe zamknięcia odcinków kolejowych. Od 4 do 27 września tunel kolejowy w Bardzie będzie remontowany, co spowoduje zastąpienie przejazdów autobusami na odcinku Bardo – Kłodzko. Pociągi będą kursować w różnych konfiguracjach od strony Wrocławia.

Oprócz remontu tunelu w Bardzie w planach są także inne zamknięcia odcinków:

  • D5 Legnica – Kudowa Zdrój przez Świdnicę Miasto,
  • D19 Jelenia Góra – Goerlitz przez Lubań Śląski,
  • D15 Wałbrzych – Kudowa Zdrój przez Kłodzko,
  • D29 Wrocław – Kudowa Zdrój.

Prace remontowe wpłyną na korekty w rozkładach jazdy. W ciągu dwóch miesięcy ruch na kluczowych odcinkach pomiędzy Wrocławiem Głównym a Legnicą oraz na trasie Wrocław Główny – Jaworzyna Śląska będzie prowadzony po jednym torze. Odjazdy pociągów zostaną dostosowane, a także wprowadzone zostaną inne korekty, np. przyspieszenie pociągów.

Koleje Dolnośląskie wprowadzą nową korektę rozkładu jazdy od 3 września. Szczegółowe informacje dostępne na stronie KD.

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!