12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaBiznesPożyczki dla dolnośląskich przedsiębiorców z funduszy unijnych. Do dyspozycji prawie miliard złotych

Pożyczki dla dolnośląskich przedsiębiorców z funduszy unijnych. Do dyspozycji prawie miliard złotych

-

We wtorek 28 listopada przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) podpisali umowę, na mocy której przedsiębiorcy z Dolnego Śląska będą mogli ubiegać się o atrakcyjne pożyczki.

Łączna wartość programów to prawie miliard złotych, z czego ponad 693 mln pochodzi ze środków unijnych.

Pożyczki będą skierowane do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z całego województwa. Mogą być wykorzystane na rozwój działalności, poprawę efektywności energetycznej lub inwestycje w odnawialne źródła energii.

  • Pożyczka rozwojowa to wsparcie dla innowacji i konkurencyjności MŚP. Może być wykorzystana na zakup nowych maszyn i urządzeń, wdrożenie nowych technologii lub rozszerzenie działalności.
  • Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej to wsparcie dla działań mających na celu zmniejszenie zużycia energii. Może być wykorzystana na termomodernizację budynków, wymianę urządzeń grzewczych lub montaż instalacji fotowoltaicznych.
  • Pożyczka OZE to wsparcie dla inwestycji w odnawialne źródła energii. Może być wykorzystana na budowę lub rozbudowę instalacji fotowoltaicznych, wiatrowych, hydroelektrycznych lub geotermalnych.

Pożyczki będą oferowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Wnioski będzie można składać od wiosny przyszłego roku.

Pożyczki z funduszy unijnych to doskonała okazja dla dolnośląskich przedsiębiorców do rozwoju swoich firm. Oferują one atrakcyjne warunki finansowe i proste zasady wnioskowania i rozliczania.

Źródło: BGK

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...