18.2 C
Wrocław
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaEdukacjaPraca w NASA | Wykład na Politechnice Wrocławskiej

Praca w NASA | Wykład na Politechnice Wrocławskiej

-

29 maja, Artur B. Chmielewski, menedżer misji kosmicznych z NASA, ponownie będzie gościć na Politechnice Wrocławskiej.

Wydarzenie odbędzie się o godzinie 13:00 w Centrum Kongresowym (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8). Wykład „Odważ się robić wielkie rzeczy. I ty możesz pracować w NASA” będzie okazją do poszerzenia wiedzy na temat pracy w renomowanej amerykańskiej agencji kosmicznej. Spotkanie organizuje Wydział Mechaniczno-Energetyczny PWr oraz firma SatRev. Po prelekcji, Artur B. Chmielewski odpowie na pytania zgromadzonej publiczności.

Artur B. Chmielewski jest cenionym specjalistą, znanym z pracy w Jet Propulsion Laboratory w Kalifornii, należącym do NASA. Jako naukowiec zajmował się budową instrumentów naukowych, testowaniem statków kosmicznych oraz zarządzaniem misjami o wartości setek milionów dolarów. Ponadto, brał udział w budowie laboratorium technologii budowy teleskopów do obserwacji czarnych dziur w kosmosie oraz fotografowania planet krążących wokół innych gwiazd.

Zachęta dla młodych

Podczas spotkania studenci będą mieli okazję zapoznać się z działalnością PWR in Space, koła naukowego Politechniki Wrocławskiej, które zajmuje się projektowaniem rakiet kosmicznych. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale obowiązują zapisy na stronie www.wroclaw.tech/abc.

ŹródłoPWr

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!