20 C
Wrocław
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaBiznesEkologia | ESG | OZEPracownicy Kauflandu posadzili ponad 9000 drzew

Pracownicy Kauflandu posadzili ponad 9000 drzew

-

Kaufland wspólnie z pracownikami postanowił przeprowadzić akcję sadzenia lasów w pięciu lokalizacjach w całej Polsce. Łącznie w inicjatywie wzięło udział prawie 200 pracowników Kaufland.

Ograniczenie śladu węglowego to jedno z najważniejszych wyzwań, przed którymi stoi dzisiejszy świat. Kaufland systematycznie podejmuje działania, których celem jest minimalizacja wpływu działalności sieci na środowisko naturalne oraz ochrona klimatu. Prawie 200 pracowników sieci Kaufland wzięło udział w akcji sadzenia drzew w ramach wolontariatu pracowniczego. Ponad 9000 sadzonek powiększyło tereny w nadleśnictwach: Rudziniec, Oborniki Śląskie, Piotrków Trybunalski, Bydgoszcz i Drewnica.

Jesteśmy niezwykle dumni z pracowników Kaufland, którzy w myśl naszego hasła „Zróbmy to razem” tak ochoczo włączyli się w akcję sadzenia lasów. W ciągu trzech dni w pięciu lokalizacjach w całej Polsce łącznie posadziliśmy ponad 9000 drzewek. To proste, ale zarazem bardzo ważne działanie, którym podkreślamy, jak istotna jest troska o otaczające nas ekosystemy. Lasy pełnią nieocenioną rolę w łagodzeniu zmian klimatu oraz zapewniają przestrzeń do życia dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Nasi pracownicy są tego świadomi i po raz kolejny udowodnili, że każdy z nas może przyczyniać się do zielonej odnowy naszej planety – mówi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej w Kaufland Polska.

Akcja sadzenia drzew była możliwa dzięki współpracy z lokalnymi nadleśnictwami. Wolontariat pracowniczy był okazją nie tylko do wykonania pożytecznej pracy na rzecz ochrony klimatu, ale również integracji. Finałem akcji sadzenia lasu w każdej lokalizacji był wspólny posiłek. Uczestnicy wśród których znajdowali się nie tylko pracownicy sieci Kaufland, ale często również ich bliscy — otrzymali ekologiczny upominek.

Źródło: Materiał prasowy
Źródło: Materiał prasowy

Wspólne zalesianie lokalnych terenów to nie jedyne proekologiczne działanie realizowane przez sieć Kaufland oraz jej pracowników. Firma co roku angażuje się także m.in. w Akcję Sprzątania świata. Podczas zeszłorocznej edycji wolontariusze Kaufland z nabrzeżnych terenów Odry zebrali ponad 500 kg odpadów.

Źródło: Kaufland

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!