29 C
Wrocław
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesEkologia | ESG | OZEPremia ekologiczna w Kredycie FENG

Premia ekologiczna w Kredycie FENG

-

13 czerwca rozpocznie się przyjmowanie wniosków w BGK. Wysokość dotacji może wynieść nawet 80% kosztów kwalifikowanych projektu.

Inwestycje mogą dotyczyć modernizacji posiadanej infrastruktury. Dotacje przeznaczone są dla mikro, małych, średnich przedsiębiorstw oraz małych i średnich spółek o średniej kapitalizacji.

Proces składania wniosku o premię zaczyna się od złożenia wniosku o kredyt ekologiczny w banku współpracującym z BGK. Następnie przedsiębiorca składa wniosek o dofinansowanie projektu do BGK, mając promesę kredytową od banku. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, przedsiębiorca realizuje inwestycję, wykorzystując środki kredytu ekologicznego, a BGK wypłaca premię ekologiczną na spłatę części kapitału kredytu.

Kredyt ekologiczny finansowany jest  przez program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Więcej szczegółowych informacji na temat kredytu ekologicznego i premii ekologicznej można znaleźć na stronie internetowej BGK.

ŹródłoBGK

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!