25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaBiznesPrimark otwiera piąty sklep w Polsce

Primark otwiera piąty sklep w Polsce

-

Międzynarodowy detalista odzieżowy, Primark, ogłosił datę otwarcia swojego piątego sklepu w Polsce. Nowy sklep zostanie zlokalizowany w centrum handlowym Magnolia Park we Wrocławiu i będzie czynny od godziny 9:00 w środę, 23 sierpnia.

Primark inwestuje ponad 10 milionów euro w pierwszy sklep na Dolnym Śląsku. Firma stworzy ponad 150 miejsc pracy. Obecnie trwa rekrutacja, a oferty pracy są dostępne na stanowiska doradców klienta w niepełnym wymiarze godzin oraz na stanowisko kierownicze.

Nowy sklep we Wrocławiu będzie zajmował powierzchnię 3700m2 na dwóch kondygnacjach. Klienci będą mieli dostęp do najnowszych trendów i artykułów codziennego użytku w przystępnych cenach. Primark Cares, znana marka zrównoważonych produktów, będzie również dostępna. Już teraz 50% ubrań Primark pochodzi z recyklingu lub bardziej zrównoważonych źródeł. Firma planuje podwoić tę liczbę do 2030 roku.

Jesteśmy podekscytowani naszą dotychczasową ekspansją w Polsce, co potwierdza otwarcie piątej lokalizacji Primark jeszcze w tym miesiącu. Nasze inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej świadczą o naszym zaangażowaniu w rozwój w tym regionie, a nadchodzące otwarcie w stolicy Dolnego Śląska jest bardzo wyczekiwane przez nas wszystkich. Jestem pewien, że wyjątkowe doświadczenia zakupowe, które oferujemy naszym klientom, zostaną docenione również przez mieszkańców Wrocławia i okolic – mówi Maciej Podwojski, Head of Sales, CEE w Primark.

Sklep we Wrocławiu będzie pierwszą lokalizacją w Polsce, która będzie posiadać samoobsługowe kasy. Dla klientów będzie dostępnych 15 stanowisk, co ułatwi szybkie płatności kartami. Ponadto będzie dostępnych 5 tradycyjnych kas obsługiwanych przez pracowników Primark. 

Obecnie Primark posiada cztery sklepy w Polsce. W planach jest również otwarcie szóstego sklepu w łódzkiej Manufakturze jeszcze w tym roku. Ponadto, detalista kontynuuje swoje ambitne plany rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej, przygotowując się na otwarcie swojego pierwszego sklepu na Węgrzech w 2024 roku.

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!