10.4 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaEdukacjaProf. Arkadiusz Wójs ponownie Rektorem PWr

Prof. Arkadiusz Wójs ponownie Rektorem PWr

-

Dziś, podczas zebrania Kolegium Elektorów Politechniki Wrocławskiej, prof. Arkadiusz Wójs został wybrany na drugą kadencję Rektora Uczelni.

Profesor Wójs, wygrał już w pierwszej turze głosowania, uzyskując 69 głosów z 120 możliwych. W wyborach startowało łącznie troje kandydatów.

Doświadczenie i wizja na przyszłość

Prof. Arkadiusz Wójs to 53-letni absolwent Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Doktorat uzyskał w 1997 r., habilitację w 2002 r., a tytuł profesora w 2009 r. W 2020 r. został po raz pierwszy wybrany na Rektora PWr.

W swojej karierze pełnił również funkcję dziekana Wydziału Podstawowych Problemów Techniki i kierownika Katedry Fizyki Teoretycznej. Przewodniczył Radzie Dyscypliny i Komisji ds. Stopni Naukowych w dyscyplinie Nauki Fizyczne oraz Interdyscyplinarnemu Seminarium Naukowemu. Działał w Zarządzie Stowarzyszenia Absolwentów.

Profesor Wójs jest cenionym naukowcem, specjalizującym się w fizyce teoretycznej materii skondensowanej. Jest autorem sześciu książek i 187 prac naukowych, cytowanych 2750 razy przez innych autorów (indeks Hirscha 32). Wielokrotnie zapraszany jest na wykłady na konferencje i szkoły międzynarodowe. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. 

Pod jego kierownictwem ukończono 10 przewodów doktorskich, a jeden jest w trakcie. Profesor Wójs kierował również krajowymi i europejskimi projektami badawczymi, m.in. NCN Maestro 2015-2020.

ŹródłoPWr

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!