12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaEdukacjaProf. Samuel Stranks laureatem Lem Prize 2022

Prof. Samuel Stranks laureatem Lem Prize 2022

-

5 czerwca prof. Samuel Stranks odbierze Europejską Nagrodę Naukową im. Stanisława Lema za rok 2022. Ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się w auli Politechniki Wrocławskiej.

Profesor Stranks jest specjalistą w dziedzinie optoelektroniki z Uniwersytetu w Cambridge. Nagrodę odbierze za swoje osiągnięcia w badaniach nad perowskitami w kontekście energii słonecznej i oświetlenia.

Wykład „The Future of Perovskites for Solar Power and Lighting”

Podczas ceremonii Prof. Samuel Stranks wygłosi wykład zatytułowany „The Future of Perovskites for Solar Power and Lighting”. Profesor omówi perspektywy wykorzystania perowskitów w dziedzinie energii słonecznej i oświetlenia. Wykład ten stanowi ważne przyczynienie do rozwoju optoelektroniki.

Po wykładzie odbędzie się uroczyste odsłonięcie monumentu Stanisława Lema przy budynku D-21. Monument jest hołdem dla wybitnego polskiego pisarza fantastyki naukowej, który otrzymał doktorat honoris causa Politechniki Wrocławskiej w 1981 roku.

Lem Prize – Nagroda Europejska im. Stanisława Lema

Nagroda Europejska im. Stanisława Lema, znana również jako Lem Prize, została ustanowiona w 2021 roku z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema. Jest ona przyznawana młodym naukowcom do 40. roku życia prowadzącym badania w Unii Europejskiej oraz krajach stowarzyszonych. Nagroda jest uhonorowaniem osiągnięć naukowych i inżynieryjnych z elementami interdyscyplinarności.

Laureata wybiera międzynarodowa kapituła. W jej skład wchodzą wybitni naukowcy z zagranicy oraz Politechniki Wrocławskiej, a także Tomasz Lem, syn Stanisława Lema. Kapituła ocenia kandydatów pod kątem ich niedawnych odkryć lub znaczących osiągnięć w dziedzinach nauki i inżynierii.

Źródło: PWr

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...