12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaPraca/HRZdrowie ponad wszystko? Polacy wybierają lepszy pakiet medyczny zamiast podwyżki

Zdrowie ponad wszystko? Polacy wybierają lepszy pakiet medyczny zamiast podwyżki

-

W Polsce coraz więcej osób docenia dobrą opiekę medyczną i chętnie inwestuje w prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Według badania przeprowadzonego przez enel-med, 62% pracowników w Polsce wybrałoby lepszy pakiet medyczny zamiast podwyżki o wartości tego pakietu. Co trzecia osoba preferuje wyższe wynagrodzenie. Te dane nie powinny dziwić biorąc pod uwagę rosnące koszty leczenia w Polsce. 

Najbardziej świadomi tej sytuacji są przedstawiciele pokolenia X, którzy wykazują największe zainteresowanie rozszerzoną opieką medyczną. W ich przypadku 72% osób wybrałoby pakiet premium, a tylko 28% podwyżkę.

Wśród pracowników młodszych, w wieku 18-25 lat, różnice w preferencjach są bardziej wyrównane. 47% osób wybrałoby pakiet medyczny, a 53% podwyżkę. Natomiast w grupie wiekowej 56-65 lat aż 75% osób opowiada się za rozszerzonym pakietem medycznym, a tylko 25% chce więcej zarabiać.

Dla obu płci rozszerzone pakiety medyczne są niemal tak samo ważne. 60% mężczyzn wybrałoby właśnie tę opcję zamiast podwyżki, u kobiet tendencja jest o 3 punkty procentowe wyższa.

Wyniki badania pokazują, że Polacy coraz bardziej doceniają wartość zdrowia. Rozszerzony pakiet medyczny to nie tylko gwarancja dostępu do wysokiej jakości opieki medycznej, ale także poczucie bezpieczeństwa i komfortu. To inwestycja, która może się opłacić w razie choroby lub wypadku.

Źródło: Materiał prasowy

 

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...