14 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaKulturaPrzegląd Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu

Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu

-

Między 6 a 12 czerwca odbędzie się 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci, organizowany przez Wrocławski Teatr Lalek.

Tegoroczna edycja wydarzenia stawia na hasło „WY-GRA-MY W TEATRZE!”, podkreślając kojącą i wzmacniającą moc teatru w obliczu współczesnych wyzwań.

Nowa dramaturgia i nowatorskie formy

Przegląd od lat prezentuje najciekawsze spektakle dla dzieci i młodzieży, wystawiane w ostatnich latach w polskich teatrach. Tym razem organizatorzy sięgają po „nowy teatr”, rozumiany jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W programie znajdzie się 17 spektakli polskich i zagranicznych, z których aż 10 nie było granych w Polsce. Widowiska przyjadą m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii. Pokazy adresowane są do dzieci w każdym wieku, od najmłodszych do młodzieży.

Spotkania z twórcami i warsztaty

Oprócz samych spektakli, Przegląd oferuje szereg dodatkowych atrakcji. Odbędzie się 8 spotkań z twórcami, podczas których będzie można porozmawiać o przedstawieniach i procesie ich tworzenia. Zaplanowano również 6 warsztatów tematycznie związanych ze spektaklami, co pozwoli dzieciom jeszcze głębiej zanurzyć się w świecie teatru. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Ogród Sztuk – warsztaty dla wszystkich

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk, czyli blok 27 bezpłatnych, interdyscyplinarnych warsztatów. Warsztaty odbędą się w Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek. W tym roku po raz pierwszy wszystkie warsztaty poprowadzą osoby związane z WTL: pracownicy teatru oraz członkowie młodzieżowej grupy teatralnej ROBIMY. To ukłon w stronę widzów i podkreślenie roli teatru jako miejsca budowania wspólnoty i rozwijania talentów.

Teatr jako antidotum na problemy

Hasło przewodnie „WY-GRA-MY W TEATRZE!” zwraca uwagę na terapeutyczną moc teatru. Spektakle poruszają trudne tematy, takie jak pandemia, wojna czy choroby, dając dzieciom możliwość oswojenia się z nimi i znalezienia nadziei. Teatr staje się medium niosącym ukojenie i siłę do radzenia sobie z wyzwaniami.


Sprawdź sekcję wywiadów KULTURA. JAK TO DZIAŁA, gdzie znajdziesz fascynujące rozmowy z twórcami, artystami i osobami ze świata sztuki.

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!