18.2 C
Wrocław
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaSportPuchar Tymbarku Dolny Śląsk | Finały regionalne

Puchar Tymbarku Dolny Śląsk | Finały regionalne

-

Ruszyły finały regionalne XXIII edycji Pucharu Tymbarku. Wkrótce poznamy najbardziej utalentowane młode gwiazdy piłki nożnej z Dolnego Śląska.

22, 23 i 24 maja na boiska ŚOSiR w Świdnicy wybiegnie aż 136 zespołów. Łącznie ponad 1000 młodych piłkarzy i piłkarek. Szykuje się wielkie, piłkarskie święto, które z trybun obejrzy legenda Śląska Wrocław i dwukrotny reprezentant Polski, Mariusz Pawelec.

Tegoroczne finały regionalne województwa dolnośląskiego potrwają trzy dni. Jako pierwsi wezmą w nich udział uczestnicy i uczestniczki z kategorii U-12. Następnie przyjdzie czas na rozgrywki w kategorii U-10. Trzeciego dnia na boiska wybiegną ich młodsi koledzy i koleżanki z kategorii U-8. Łącznie w rozgrywkach weźmie udział 136 drużyn.

Nasze rozgrywki mogą zaangażować na lata. Jak nikt wie o tym weteran, pan Edward Tasior z Mieszkowic w powiecie kamiennogórskim, w gminie Lubawka. Dzieci do zawodów Pucharu Tymbarku trenuje od samego początku jego istnienia, czyli od 23 edycji. Co więcej, od 2 lat przejął również funkcję koordynatora powiatowego – mówi Maciej Kuziomko, koordynator wojewódzki Pucharu Tymbarku w województwie dolnośląskim.

W całej Polsce na finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku przyjeżdżają nie tylko dzieci i ich opiekunowie, ale także znani piłkarze. Puchar Tymbarku to dla dzieci okazja do szlifowania piłkarskich umiejętności, ale w tym wydarzeniu nie tylko sport jest istotny. Równie ważna jest dobra zabawa, dlatego organizatorzy zapewnią uczestnikom szereg atrakcji.

Co czwarta szkoła w Polsce gra w Pucharze Tymbarku

W XXIII edycji Pucharu Tymbarku rozgrywki na etapach gminnych i powiatowych odbywają się w 98% powiatów. Młode piłkarki i piłkarze grają na boiskach w całym kraju o wymarzoną nagrodę. Jest nią spotkanie z reprezentacją Polski. Ostatnim krokiem na ich drodze będą mecze na PGE Narodowym. Wystąpią na nim tego samego dnia, co ich idole z kadry – 16 czerwca przed meczem Polska – Niemcy.

We wszystkich województwach zagra 1755 zespołów. Do finałów ogólnopolskich zakwalifikuje się 16 najlepszych drużyn.

Piłkarskie święto w każdym województwie

Puchar Tymbarku nie jest zarezerwowany tylko dla dużych miast i ośrodków sportowych. Rozgrywki docierają do wielu zakątków Polski. Finały wojewódzkie, w formie dwu- lub trzydniowych mini-turniejów, odbywają się w całym kraju także w mniejszych miejscowościach.

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów.

 

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!