10.4 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaKulturaWrocławska premiera filmu dokumentalnego "Radical Move"

Wrocławska premiera filmu dokumentalnego „Radical Move”

-

27 maja w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „Radical Move” w reżyserii Anieli Astrid Gabryel.

Film przenosi widza do świata teatru i ukazuje z bliska pracę zespołu Focused Research Team in Art As Vehicle, kierowanego przez Thomasa Richardsa, ucznia i kontynuatora myśli Jerzego Grotowskiego.

Dokumentalny obraz „duchowej podróży”

Reżyserka przez sześć lat towarzyszyła zespołowi w ich codziennych treningach, próbach i prywatnym życiu. Obserwowała ich dążenie do „transcendencji”, czyli przekroczenia granic fizycznych i psychicznych w poszukiwaniu głębszych doznań artystycznych. Film staje się opowieścią o duchowej potrzebie człowieka, o chęci przekroczenia schematów i dotknięcia czegoś nieuchwytnego.

Zespół Focused Research Team in Art As Vehicle

Focused Research Team in Art As Vehicle to zespół teatralny działający w Pontederze we Włoszech. Został założony przez Thomasa Richardsa w 2008 roku po zamknięciu Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards. Zespół kontynuuje idee Grotowskiego, skupiając się na pracy nad głosem, ciałem i świadomością aktora. Ich praca jest intensywna i wymagająca, a granica między życiem prywatnym a artystycznym zaciera się.

Premiera i spotkanie z reżyserką

Pokaz „Radical Move” to okazja, aby zobaczyć z bliska świat teatru poszukującego nowych form wyrazu. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką, Anielą Astrid Gabryel, które poprowadzi prof. Dariusz Kosiński, wybitny znawca twórczości Jerzego Grotowskiego.

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!