31.4 C
Wrocław
poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaZdrowieRadioterapia adaptacyjna | Leczenie nowotworów we Wrocławiu

Radioterapia adaptacyjna | Leczenie nowotworów we Wrocławiu

-

Wrocławska placówka medyczna staje się pionierem w leczeniu nowotworów, wprowadzając nową generację radioterapii adaptacyjnej.

Ta innowacyjna metoda, bazująca na ścisłej współpracy specjalistów i zaawansowanej technologii, otwiera nowe możliwości w walce z chorobą.

Indywidualne podejście do pacjenta

Radioterapia adaptacyjna to przełom w leczeniu onkologicznym, oferujący bezprecedensową precyzję i bezpieczeństwo. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, które opierały się na sztywnych planach napromieniania, nowa technika dostosowuje dawkę promieniowania do aktualnej anatomii pacjenta w czasie rzeczywistym.

Kluczem do sukcesu jest ścisła współpraca lekarzy radioterapeutów, fizyków medycznych i elektroradiologów. Zespół ten, wykorzystując nowoczesny akcelerator Halcyon wyposażony w system Ethos VARIAN, precyzyjnie monitoruje zmiany w położeniu guza i otaczających tkanek. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie dawki promieniowania do aktualnej lokalizacji nowotworu, minimalizując jednocześnie narażenie zdrowych narządów na działanie promieniowania.

Nowe możliwości terapeutyczne

Radioterapia adaptacyjna otwiera nowe możliwości w leczeniu nowotworów, które do tej pory były trudne lub wręcz niemożliwe do napromieniowania. Szczególnie skuteczna okazuje się w przypadku guzów jamy brzusznej i miednicy, gdzie ruchome narządy wewnętrzne stanowią wyzwanie dla tradycyjnych metod.

Korzyści dla pacjentów

Nowa metoda leczenia oferuje szereg korzyści dla pacjentów:

  • Zwiększona skuteczność leczenia: Precyzyjne napromienianie guza nowotworowego pozwala na jego skuteczniejsze zniszczenie przy jednoczesnym oszczędzaniu zdrowych tkanek.
  • Zmniejszone ryzyko powikłań: Minimalizacja dawki promieniowania na zdrowe tkanki obniża ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych leczenia.
  • Poprawa komfortu pacjenta: Krótsze i mniej obciążające sesje terapeutyczne wpływają na poprawę komfortu pacjenta podczas całego procesu leczenia.

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii, jako trzeci ośrodek w Polsce, wdraża innowacyjną metodę radioterapii adaptacyjnej. Rozpoczęto już leczenie pierwszych pacjentów, a kolejni są przygotowywani do zabiegów. Nowa technika stanowi krok milowy w walce z nowotworami, oferując pacjentom większe szanse na pokonanie choroby i poprawę jakości życia.

ŹródłoDCOPiH
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!