26.2 C
Wrocław
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaBiznesPraca | HR | Kariera | EBRekrutacja - horror gorszy niż u dentysty? Polacy oceniają rekruterów

Rekrutacja – horror gorszy niż u dentysty? Polacy oceniają rekruterów

-

Dla wielu Polaków szukanie pracy wiąże się z ogromnym stresem, a rozmowa kwalifikacyjna budzi większe obawy niż wizyta u dentysty.

Badania przeprowadzone przez No Fluff Job i Grupę Progres ujawniają niepokojące statystyki. 55% kandydatów nie otrzymuje informacji zwrotnej po rekrutacji, a 34% nie ma wystarczającej wiedzy o oferowanym stanowisku.

Stres towarzyszy większości kandydatów (87%). Niepewność potęguje brak informacji o kolejnych etapach rekrutacji (55%) i finalnej decyzji pracodawcy. Doświadczenia z rekruterami bywają rozczarowujące – nieadekwatne opisy stanowisk (29%), wycofanie oferty pracy (4%) czy brak odpowiedzi na wiadomości to tylko niektóre z problemów zgłaszanych przez badanych.

Na szczęście nie brakuje też pozytywnych przykładów. 45% kandydatów otrzymało informację o zakończeniu rekrutacji, nawet jeśli była ona negatywna. 17% badanych chwali stały kontakt z rekruterem, a 21% doświadczyło pełnego wsparcia, wykraczającego poza standardowe procedury.

Raporty pokazują, że rekrutacja to obszar, w którym wiele firm ma jeszcze wiele do zrobienia. Zwiększenie transparentności procesu, rzetelna komunikacja i szacunek dla kandydatów to kluczowe elementy, które mogą znacząco poprawić doświadczenia kandydatów i budować pozytywny wizerunek firmy.

Czy rekruterzy zdają sobie sprawę z ogromnego stresu, jaki towarzyszy kandydatom? Czy w trosce o swój wizerunek i komfort kandydatów podejmą kroki, by zmienić ten niepokojący trend? Czas pokaże, czy rekrutacja przestanie być horrorem gorszym niż wizyta u dentysty.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!