29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławRemont ul. Ruskiej we Wrocławiu | Konsultacje społeczne i projekt przebudowy

Remont ul. Ruskiej we Wrocławiu | Konsultacje społeczne i projekt przebudowy

-

Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę na przebudowę ul. Ruskiej wraz z rozpoczęciem konsultacji społecznych. Projekt remontu obejmuje odcinek ulicy pomiędzy ul. Kazimierza Wielkiego a pl. Solnym.

Celem modernizacji jest stworzenie bardziej zielonej i przyjaznej dla pieszych oraz rowerzystów przestrzeni. Konsultacje społeczne rozpoczęły się 6 czerwca i potrwają do 30 lipca. W trakcie tego okresu mieszkańcy będą mieli możliwość wyrażenia swoich opinii na temat różnych aspektów projektu.

Zakres konsultacji społecznych obejmuje m.in. sposób zagospodarowania przestrzeni ulicy, zieleń, elementy małej architektury oraz dostawę i dojazd do posesji. Ważnym elementem narady obywatelskiej będzie ustalenie priorytetów związanych z przebudową. Mieszkańcy będą mieli możliwość udziału w trzech spotkaniach, które odbędą się w lipcu.

Aby zebranie opinii było jak najbardziej efektywne, uruchomiono e-formularz dostępny pod adresem: www.wroclaw.pl/rozmawia/jak-odnowic-ulice-ruska-zglos-opinie. Mieszkańcy mają także możliwość uczestnictwa w e-spotkaniu, które zaplanowano na 14 czerwca.

Po zakończeniu konsultacji społecznych raport zostanie przekazany projektantowi, który będzie odpowiedzialny za opracowanie dokumentacji projektowej. Warto zaznaczyć, że Wrocławskie Inwestycje niedawno ogłosiły wyniki przetargu i podpisały umowę na realizację projektu, którego wartość wynosi prawie 390 tys. złotych.

Remont ul. Ruskiej wzbudza duże zainteresowanie mieszkańców, dlatego konsultacje społeczne stanowią ważny krok w procesie tworzenia nowoczesnej i dostosowanej do potrzeb społeczności przestrzeni. Dzięki udziałowi mieszkańców projekt będzie mógł uwzględnić ich potrzeby i oczekiwania, tworząc ostatecznie ulicę Ruską, która będzie estetyczna, funkcjonalna i przyjazna dla wszystkich użytkowników.

Żródło: UM Wrocław

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!