29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławRemonty dróg we Wrocławiu. 11 ulic zyska nowy wygląd

Remonty dróg we Wrocławiu. 11 ulic zyska nowy wygląd

-

Wrocław ogłosił plan kompleksowych remontów 11 kluczowych ulic w mieście.

Prace obejmą m.in. wymianę nawierzchni, budowę chodników i ścieżek rowerowych, a także rozbudowę infrastruktury tramwajowej. Inwestycje mają znacząco poprawić komfort i bezpieczeństwo podróżowania w stolicy Dolnego Śląska.

Nowe nawierzchnie i infrastruktura rowerowa

Wśród priorytetów miasta znalazły się m.in. ul. Olszewskiego i Wilkszyńska, gdzie prace remontowe już trwają. W planach jest również kompleksowa przebudowa ul. Powstańców Śląskich, Pułaskiego, a także dobudowa drugiej nitki ul. Buforowej.

Cztery pasy na Buforowej

Ulica Buforowa zyska po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Natomiast nowa nitka zostanie wybudowana w miejscu obecnego pasa rozdziału. Projektowanie rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończenie budowy planowane jest na 2028 rok.

Modernizacja ul. Wilkszyńskiej i Brodzkiej

Prace na ul. Wilkszyńskiej obejmują kompleksową przebudowę jezdni, chodników i ścieżek rowerowych. Dodatkowo zmodernizowana będzie również ul. Brodzka, która zyska chodnik, ścieżkę rowerową, oświetlenie i nową nawierzchnię.

Asfalt na Koszarowej i nowa nawierzchnia na Reymonta

Ulica Koszarowa będzie przebudowana z kostki na asfalt i poszerzona do 6 metrów. W tym roku zakończy się również projektowanie tej inwestycji. Z klei remont ul. Reymonta obejmie wymianę nawierzchni i modernizację infrastruktury.

Torowisko na Gajowickiej i Pułaskiego

W ramach remontu ul. Gajowickiej powstanie wydzielone torowisko tramwajowe, chodniki, oświetlenie, przejścia dla pieszych, przystanki i nowa droga dla rowerów. Z kolei ulica Pułaskiego zyska brakujący fragment torowiska.

Remont Szczytnickiej i konsultacje z mieszkańcami

W planach jest również remont ul. Szczytnickiej, który rozpocznie się od strony torowiska jeszcze w tym roku. Ważnym elementem procesu inwestycyjnego są konsultacje z mieszkańcami. Przykładem jest ul. Ruska, której nowy kształt został wypracowany podczas narady obywatelskiej.

Budowa parkingów P&R

Miasto zbuduje także parkingi na obrzeżach miasta, które zwiększą dostępność miejsc parkingowych i zachęcą mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. Nowe parkingi P&R zapewnią łącznie 2,1 tys. nowych miejsc parkingowych.

ŹródłoUM Wrocław
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!