10.4 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławRenowacja kamienicy przy ul. Mierniczej 9 we Wrocławiu

Renowacja kamienicy przy ul. Mierniczej 9 we Wrocławiu

-

Wrocławskie Przedmieście Oławskie słynie z bogatej architektury, a ulica Miernicza stanowi jej wyjątkowy fragment.

Kamienica przy numerze 9, wybudowana w 1887 roku, jest jednym z wielu budynków, które przeszły gruntowną renowację, przywracając im dawny blask i podkreślając ich unikatową wartość.

Historia zatopiona w architekturze

Ulica Miernicza niegdyś tętniła życiem i stanowiła inspirację dla twórców filmowych. Sceny do hollywoodzkich produkcji, takich jak „Most Szpiegów” z Tomem Hanksem w roli głównej, kręcono właśnie w tym miejscu. Jednak z biegiem lat budynki ulegały degradacji, a ich piękno przyćmiewał upływ czasu.

Drugie życie kamienicy

Renowacja kamienicy przy ul. Mierniczej 9 stała się symbolem odnowy i dbałości o dziedzictwo architektoniczne Wrocławia. Inwestor, Expert Dom Zarządzanie Nieruchomościami, we współpracy z Biurem Obsługi Budownictwa „Bob” Mariusz Fabjanowski i firmą budowlaną STAKO Sebastian Bęś, podjął się wyzwania przywrócenia dawnej świetności temu zabytkowemu obiektowi.

Efekty renowacji

Pracę renowacyjne objęły m.in.:

  • Oczyszczenie, spoinowanie i impregnację cegły dekoracyjnej
  • Położenie nowych tynków elewacyjnych
  • Odrestaurowanie detali architektonicznych, takich jak sztukaterie, bonie i gzymsy
  • Montaż nowych rynien i wykonanie obróbek blacharskich
  • Remont balkonów
  • Wymiana okien i drzwi
  • Ocieplenie elewacji od strony podwórza

Nagroda za dbałość o detale

Renowacja kamienicy przy ul. Mierniczej 9 nie tylko zachwyca mieszkańców i przechodniów, ale również została doceniona przez ekspertów. Budynek otrzymał nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie architektonicznym Fasada Roku 2023 w kategorii „budynek zabytkowy po renowacji”. Jury doceniło różnorodność zastosowanych materiałów renowacyjnych oraz pieczołowicie wykonaną rewitalizację. Kamienica zakwalifikowała się również do międzynarodowej odsłony konkursu Baumit Life Challenge 2024, w którym rywalizują elewacje z 25 europejskich krajów.

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!