29 C
Wrocław
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaKulturaRezydencje literackie w Broumovie - zaproszenie dla pisarzy, ilustratorów i twórców komiksów

Rezydencje literackie w Broumovie – zaproszenie dla pisarzy, ilustratorów i twórców komiksów

-

Zapraszamy pisarki, pisarzy, ilustratorki, ilustratorów oraz twórców komiksów do udziału w rezydencjach literackich. Pobyty organizowane są w ramach programu Wrocławia Miasta Literatury UNESCO.

Pobyty rezydencyjne odbywają się w Klasztorze w Broumovie, niewielkim zabytkowym miasteczku położonym w Sudetach. Dzięki działaniom partnerów z Czech, Polski i Niemiec przywrócono temu miejscu jego dawną rolę jako miejsca spotkania trzech kultur. W latach 2018-2022, dziewięciu artystów miało już okazję skorzystać z rezydencji w Klasztorze.

Bez ograniczeń wiekowych i dorobku

W procesie rekrutacyjnym nie ma ograniczeń wiekowych. Co więcej, nie ma również ograniczeń związanych z dorobkiem pisarskim czy ilustratorskim. Termin składania wniosków upływa 11 lipca 2023.

Każdy z wyjazdów będzie trwać przez jeden miesiąc. W ramach rezydencji, jedna autorka/autor z Czech i jedna z Polski będą przebywać w Domku Literackim, który znajduje się w ogrodach Klasztoru Broumov. Zgłoszenia przyjmowane są od pisarek, pisarzy, ilustratorów książek, autorów książek artystycznych oraz twórców komiksów.

Pobyty w Klasztorze są współfinansowane przez Centrum Kulturalne i Edukacyjne Klasztoru Broumov, które zapewnia także rezydentom wsparcie logistyczne. Wrocławski Dom Literatury wraz z partnerami zapewnia zakwaterowanie w pokojach gościnnych oraz jednorazowe stypendium w wysokości 2900 zł brutto.

Temat przewodni: „Przed granicą, ponad granicą”

Podczas pobytu, autorki i autorzy będą pracować nad własnymi projektami, a także angażować się w ideę projektu rezydencyjnego o nazwie „Przed granicą, ponad granicą”. Rezydencje literackie w Broumovie stanowią część bogatej oferty rezydencyjnej Wrocławia Miasta Literatury UNESCO, skierowanej do różnych grup twórczych i realizowanej we współpracy z partnerami zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową www.literatura.wroclaw.pl.

Źródło: Wrocławski Dom Literatury

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!